logo
Nákupný košík

0903 691 202
denne od 10:00 do 15:00
Naše služby

Lyžiarske prilby

Vlastnosti lyžiarskej prilby

Lyžiarske prilby sa stali pevnou súčasťou výstroja každého správneho lyžiara. Stali sa bezpečnostným prvkom, ktorý však mnohí stále podceňujú. Minimálne však na svoje deti by ste si mali dávať väčší pozor a mali by ste dbať na ich bezpečie. Preto je dobré, ak aspoň im kúpite prilbu, ktorá ich dostatočne ochráni pred prípadným nárazom a teda budete mať aspoň akú – takú istotu.

Poďme si však napísať niečo k samotným vlastnostiam prilby, ktoré sú veľmi dôležité. V prvom rade by vám mala prilba dobre sedieť na hlave. Rozhodne si nekúpte takú, ktorá je vám väčšia alebo príliš malá a veľmi vás na hlave tlačí. V našom obchode ponúkame prilby, ktoré sa štandardne dajú nadstaviť o pár milimetrov či centimetrov, aby ste si ju teda vedeli možno aj časom prispôsobiť. Určite je dôležité aj to, aby vás samotná prilba netlačila i keď budete mať veľkosť, akú potrebujete.


Dôležitá je výstelka, ktorá sa nachádza vo vnútri prilby. V našej ponuke sa nachádzajú lyžiarske prilby, ktoré majú túto výstelku antibakteriálnu a čo je možno ešte podstatnejšie, je aj vymeniteľná a teda aj vyberateľná. Po pár sezónach alebo možno aj po jednej sezóne sa vám tento fakt a možnosť určite zíde. Na každej prilbe si však všimnete jej dizajn a otvory, ktoré ju zdobia. Tie tam nie sú len tak náhodou, ale plnia funkciu ventilácie vzduchu. Samozrejme, niektorá prilba ich má viac iná zasa menej. Štandardom aj u nás sú prilby, ktorých počet otvorov sa pohybuje približne okolo čísla desať a aj viac. Tieto otvory majú za následok optimálny prísun vzduchu do prilby. Ďalšou vlastnosťou je polstrovanie uší. To v praxi znamená, že si ho môžete dať preč alebo inak uchytiť v prípade, že je vonku dostatočne veľa stupňov a vám už tak nie je príliš zima. Veľmi praktické riešenie, aby ste sa na tvári a na hlave príliš nepotili. Prilby, ktoré ponúkame majú samozrejme aj držiaky na okuliare. Predpokladá sa, že lyžiar s prilbou bude mať aj tento ďalší doplnok a tak si môže okulire bezpečne prichytiť o tento držiak, ktorý sa nachádza v zadnej časti prilby. Podstatné je aj uchytenie, ktoré je veľmi dôležité. Naše prilby, ktoré máme v ponuke, majú veľmi jednoduché zapínanie, ktoré sa dá zvládnuť aj jednou rukou. Určite je však oveľa dôležitejšie, aby sa vám prilba sama alebo nejakým nárazom nerozopla. Polstrovaný remienok je navrhnutý tak, aby Vás neobmedzoval pri lyžovaní a v podstate si ho ani neuvedomujete.

Podľa akých kritérií si vybrať prilbu na lyžovanie

Prilba na lyžovanie je základ k bezpečnosti pri lyžovaní. Poznáme veľa druhov a typov, pre začiatočníkov si pozerajte skutočne bezpečnejšie prilby a to platí aj pre deti, kde je ochrana takisto zvýšená. Čo sa týka dizajnu prilby, aj ten je iný pri každej prilbe. Pre náročnejších je možné aj iné povrchové spracovanie ako napríklad potiahnutie kožou, alebo drahšie kamienky Swarovski elements. Samozrejme, aj pre takýchto zákazníkov máme na výber hneď niekoľko variantov. Pevne veríme, že budete s našou ponukou spokojní a vyberiete si ten najvhodnejší variant práve pre vás.


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam