logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

<<  2/96 >>

Bez týchto lyžiarskych doplnkov na svah nechoďte

16.12.2021 11:18

https://www.suwisport.sk/

Súčasťou lyžiarskeho výstroja nie sú len lyže, lyžiarky a lyžiarske palice, ale aj rôzne doplnky, ktoré lyžiarovi športovanie uľahčujú a spríjemňujú. A lyžovanie robia tiež bezpečnejším, preto bez nich na svah nechoďte.  

Medzi základné lyžiarske doplnky patria lyžiarske prilby, okuliare, chrániče, nákrčníky a rukavice. Každý skúsený lyžiar vie, že vyhrievané rukavice zaručia teplo aj v tých najmrazivejších poveternostných podmienkach. Kto chce byť na lyžovačke v pohode, ten by však nemal podceniť ani základné servisné náradie - vosk, žehličku a kefu na úpravu sklzníc či pilník na hrany. A neodmysliteľným lyžiarskym doplnkom je tiež batoh a vak na lyže.  

Ako vybrať lyžiarske okuliare? Lyžiarske okuliare ochránia oči pred dažďom, snehom, mrazom a UV žiarením aj vo vysokých nadmorských polohách. Na svahu zlepšia lyžiarovi viditeľnosť aj v nepriaznivom počasí. Lyžiarske okuliare plnia tiež izolačnú funkciu a chránia zrak pred poranením od konárov stromov či pred vyčnievajúcimi vetvičkami. Tvar a veľkosť lyžiarskych okuliarov preto vyberajte premyslene - podľa proporcií svojej tváre. Dbajte na kompatibilitu okuliarov s prilbou a nepodceňte ani odvetrávanie.  

Kvalitné okuliare zabezpečia ostrosť videnia pri lyžovaní, preto pri výbere modelu prihliadnite na viacero skutočmostí. Kľúčová je veľkosť, tesnenie a ventilácia. Ventilácia zabezpečuje cirkuláciu vzduchu vo vnútri okuliarov, zlepšuje reguláciu tepla a zabraňuje kondenzácii pár. Čo sa tesnenia týka, ideálna je dvojvrstvová a trojvrstvová pena, ktorá sa dobre prispôsobí tvarom tváre. Typ popruhu má byť protišmykový.

Dôležitým faktorom pri voľbe lyžiarskych okuliarov sú tiež poveternostné podmienky. Pokiaľ ide o šošovky, k dispozícii je široká paleta farieb, no je dobré vedieť, že každá farba filtruje svetlo inak. Na výber sú šošovky do zamračeného počasia, do premenlivého počasia a do slnečného počasia. Najflexibilnejšie sú lyžiarske okuliare s fotochromickou šošovkou, ktoré sa dokážu prispôsobiť aktuálnej intenzite svetla zmenou sfarbenia.

Polarizačné lyžiarske okuliare minimalizujú odlesky. Vďaka filtrácii odleskov je pohľad cez ne jasný a kontrastný, rovnako jasné je aj vnímanie farieb. Zrkadlové lyžiarske okuliare odrážajú svetlo späť do priestoru, čím chránia oči pred prenikavým svetlom. Na rozdiel od chromatických a polarizačných skiel však zrkadlové sklá sprostredkujú lyžiarovi vnímanie okolia v tmavších farbách, než je v skutočnosti. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek druh lyžiarskych okuliarov, pri výbere majte na pamäti, že sa jedná o dôležitý ochranný prvok, ktorý sa neoplatí podceňovať.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  2/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam