logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

 1/96 >>

Ako obliecť deti na lyže?

11.1.2022 13:34

https://www.suwisport.sk/

Vďaka aktívnemu pohybu má človek nielen peknú postavu, ale aj dobrú fyzickú a psychickú kondíciu, preto viesť deti odmala k športovaniu patrí k zodpovednej rodičovskej výchove. Pokiaľ ste sa rozhodli túto sezónu zasvätiť svoje ratolesti do tajov lyžovania, tu je niekoľko tipov.   

Aby mali deti k športovaniu vybudované zdravé základy, potrebujú od rodičov podporu, trpezlivosť a ohľaduplnosť. Malým deťom prirodzene chýbajú skúsenosti, tiež opatrnosť či rozvaha. Len málokedy sa dokážu sústrediť a plne koncentrovať na jednu činnosť dlhší čas. V útlom detstve sa len učia koordinovať svoje pohyby tak, aby mohli byť čo najefektívnejšie.

Deti je možné postaviť na svah podľa individuálnej vyspelosti - obvykle po treťom či štvrtom roku života, kedy sa dá už očakávať progres. No začať treba na tom najjednoduchšom teréne a až postupne prejsť na náročnejší. Svah pre dieťa vždy voľte len taký, ktorý zodpovedá jeho aktuálnym možnostiam a schopnostiam. A tiež je dôležité, aby ste svojim potomkom rozvážne vyberali lyžiarsky výstroj a oblečenie.    

Aj malý športovec vyvíja pri lyžovaní fyzickú námahu, ktorá ho zahrieva. Rovnako, ako dospelý lyžiar. To však neznamená, že rodič má svoje dieťa obliecť na svah príliš naľahko, alebo to s hrúbkou oblečenia prehnať tak, že sa dieťa počas športovania potí. Aké oblečenie je pre deti na zimné športovanie ideálne? Aby dieťaťu pri pohybe nebolo ani chladno, ani príliš teplo, potrebuje funkčné šatstvo v niekoľkých vrstvách. Základ tvorí kvalitná spodná bielizeň.

Materiály, ktoré prepúšťajú vzduch sú na športové aktivity najvhodnejšie. Na detské termoprádlo, ktoré izoluje teplo, oblečte svojmu potomkovi priedušný pulóver alebo pohodlnú mikinu. Dobrým tipom sú detské mikiny z flísového materiálu. Tento materiál má výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Je nenáročný na údržbu a starostlivosť, veľmi rýchlo schne a netreba ho ani žehliť. Pokiaľ hľadáte aj iný funkčný materiál, okrem polyesteru je vhodný tiež polypropylén a elastan.    

Čo sa vrchného oblečenia týka, detské otepľovačky a vetrovky musia zahriať, no zároveň majú byť aj ľahké a vzdušné. Majú dobre odvádzať i pohlcovať vlhkosť. Detská lyžiarska bunda má byť opatrená kapucňou a reflexnými prvkami. Suché zipsy a dostatok vreciek rôznych veľkostí budú pre malého lyžiara skvelým bonusom. Neodmysliteľným doplnkom detského športového šatníka sú kvalitné ponožky, čiapka, šál a rukavice. Rukavice z nepremokavého materiálu sú pri lyžovaní nutnosť.                     

Detská športová móda sa prispôsobuje potrebám veku dieťaťa, pretože každý vek si vyžaduje iný typ detského oblečenia. TOP sú pohodlné, nepremokavé odevy, ktoré neomínajú a nebránia deťom v pohybe. Odevy, ktoré poskytnú dostatočnú hrejivosť aj pri nulových teplotách, ktoré sú pohodlné a príjemné na dotyk. Pri výbere športového oblečenia pre deti dbajte na to, aby zvršky boli z kvalitných materiálov a aby strih oblečenia deti pri športovaní neobmedzoval.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 1/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam