logo
Nákupný košík

0903 691 202
denne od 10:00 do 15:00
Naše služby

Lyže

Zjazdové lyže

Na trhu existuje hneď celá rada lyží, ktoré sú vhodné na konkrétny typ lyžovania.

Pre väčšinu ľudí sú známe len zjazdové lyže, ktoré sú azda najpoužívanejšie. Ich primárnym cieľom je dosiahnutie vysokej rýchlosti a zjazd svahu v čo najkratšom čase. Musia byť dostatočne vodivé a točivé, aby sa s nimi mohlo dať dobre manipulovať. Kladie sa tu dôraz aj na tlmenie nerovností. Charakteristickým znakom týchto lyží je aj ich tvar, pričom si môžete často všimnúť ich vykrojenie. Pätka a špička bývajú širšie ako samotný stred lyží. Takáto úprava má za následok lepší kontakt so snehom a lepšie ovládanie pri menších lyžiach.
Slalomové lyže

U slalomových lyží sa kladie predovšetkým veľký dôraz na celkovú točivosť, vodivosť a predovšetkým na zvládanie početných zákrut a zmien v smere lyžovania. Zásadný rozdiel oproti zjazdovým lyžiam je predovšetkým v ich šírke, keďže sú oveľa užšie, tým pádom aj ľahšie. Takisto sú aj kratšie, aby sa s nimi mohlo lepšie manipulovať na svahu.

Trikové lyže

Sú špeciálne vyvinuté na to, aby sa na nich dali predvádzať rôzne triky a akrobacie. Pätky a špičky sú mierne zdvihnuté, aby sa triky vykonávali ľahšie. Rozoznávame tu dva druhy lyží, a to lyže pre skoky a akrobatické lyže. Dôležitým faktorom u lyží pre skoky sú pružné špičky a vytočené pätky, taktiež aj vykrojenie, ktorým sa ľahšie začína oblúk.

Rýchlostné lyže

Tieto lyže dosahujú obvykle dĺžku 220 až 240 cm. Špička je veľmi úzka, skĺznica veľmi tenká a hrany nie sú ostré. Sú veľmi ľahké a môžete na nich dosahovať až závratnú rýchlosť 200 km/h.

Bežky

Bežecké lyže sú veľmi ľahké a dlhé. Práve to sú ich charakteristické vlastnosti, pričom úzka kontaktná plocha so snehom zmenšuje celkový odpor a bežkovanie je tak menej namáhavé. Klasické bežky musia dokonale rozložiť váhu lyžiara a viazanie či topánky v nich musia dobre „komunikovať“ s pohybmi, ktoré vydávate.
Typov lyží je veľké množstvo na trhu. V našom obchode Vám ponúkame taktiež rôzne druhy, pričom záleží len na Vás, ako chcete lyžovať a následne podľa toho si vybrať lyže. Zásadnou vlastnosťou pre každé lyže je ich kvalita, odolnosť a pevnosť. Samozrejme, každé z nich majú aj svoje špecifické vlastnosti a tvar, ktorý umožňuje lepšiu manipuláciu s nimi. Taktiež treba pozerať aj na Vaše skúsenosti, ktoré ste nadobudli, respektíve ktoré ešte nemáte. To je veľmi významný faktor pre výber konkrétnych lyží, pričom väčšinou sa odporúča, aby ste vedeli lyžovať klasickým spôsobom a potom si vybrali trebárs skokanské lyže, ako by ste to robili opačne.


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam