logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

<<  6/96 >>

Servis lyží - ako pripraviť lyže na novú sezónu

12.10.2021 14:08

https://www.suwisport.sk/

Aj vy považujete lyžovanie za nekonečný zdroj skvelých zážitkov? Milujete tento šport, ktorý znamená slobodu a je symbolom života v tempe? Tak potom sa zrejme už teraz pripravujete na novú sezónu, aby ste do zimy mali všetko včas pripravené.   

Lyžovanie má pozitívny vplyv na zdravie, prospieva nielen telu, ale udržuje aj veselú myseľ. Lyžovanie poskytuje mnoho zdravotných benefitov a krásne športové zážitky, no k lyžovaniu je potrebný predovšetkým bezchybný výstroj. Na lyžovačke sa z bezpečnostných dôvodov treba vyhnúť zle nastavenému viazaniu, tupým hranám na lyžiach a mnohým iným chybám, ktoré na svahu dokážu spôsobiť nemalé komplikácie.

Ak aj vy patríte do veľkej rodiny vášnivých lyžiarov, určite chcete mať lyže na novú sezónu perfektne pripravené čo najskôr a nechcete sa nechať počas dovolenky na svahu zaskočiť zbytočnými problémami. Lyže je dôležité dať do profesionálneho servisu, pretože len tak má lyžiar istotu, že jeho športovú výbavu skontroloval skutočný odborník a nie laik. Pokiaľ si lyže požičiavate, orientujte sa len na overené požičovne. Kvalitná požičovňa lyží má nielen kvalitné športové potreby, ale aj dobre vyškolený personál.

Zistili ste, že vaše lyže nie sú nabrúsené a na ich hranách sa nachádzajú známky hrdzavenia? Spoľahlivý odborník v servise vám lyže nielen nabrúsi, ale opraví aj skorodované miesta a odstráni ryhy na sklznici. Vďaka kvalitnej údržbe zaručíte svojim lyžiam nielen vyššiu životnosť, ale aj svoj komfort pri lyžovaní, čo prispeje k lepším športovým výkonom i k väčšej bezpečnosti. A navyše, odborná údržba lyží vám ušetrí aj množstvo času a stresu počas sezóny, kedy je každý lepší servis lyží obvykle vyťažený.  

Je všeobecne známe, že servisná prehliadka lyží je výrobcami odporúčaná aspoň raz ročne a že po siedmich dňoch intenzívneho lyžovania je dobré dať lyže opäť skontrolovať – pokiaľ sa chcete na zjazdovke cítiť naozaj bezpečne. Po každom lyžovaní je tiež dôležité lyže uskladniť v čistom a v suchom prostredí. Ak necháte mokré lyže v plastovom obale dlho, uškodí to ich kvalite, čo určite pocítite na svahu pri lyžovaní veľmi zreteľne.   

Aby si lyže uchovali svoju kvalitu a výkonnosť počas celej sezóny, je potrebné ich pravidelné voskovanie. Každý lyžiar má pravdepodobne svoj vlastný spôsob voskovania lyží, no podstatné je, aby vrstva vosku bola vždy rovnomerne rozotrená po celej dĺžke sklznice. Vosk je možné nahrievať, alebo ho vtierať do materiálu za studena, čo je však o niečo namáhavejší spôsob. Obe metódy si vyžadujú len trochu zručnosti a praxe. A ako vybrať vosk?     

Nie vždy je jednoduché odhadnúť, aké budú snehové podmienky na zjazdovke. Sneh môže byť mokrý aj suchý, alebo len mierne vlhký. V takomto prípade sa ako najvýhodnejšia možnosť javí používanie univerzálneho vosku na voskovanie lyží, no pokiaľ chcete podávať naozaj dobré športové výkony, lepšie je nechať si poradiť od odborníka - rozdiel pri lyžovaní celkom určite spoznáte.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  6/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam