logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  21/42 >>

Veľkosť lyžiarok

22.10.2013 17:41 | suwisport

Ak sa rozhodujete, aké lyžiarky si kúpiť a teda ktoré by boli pre vás vhodné, potom by ste si mali prečítať nasledujúci článok, ktorý vám prinesie množstvo užitočných informácií o tom, ako postupovať pri správnom výbere lyžiarok. Internet sa hemží ponukami rôznych lyžiarok či už novými alebo jazdenými. Tu treba poznamenať, že najlepšou voľbou sú jednoznačne nové lyžiarky. Na to sú len 2 odpovede - hygiena a fakt, že lyžiarka sa počas nosenia tvaruje na vašu nohu. Ďalšia rada nad zlato je, nepožičiavajte svoje lyžiarky nikomu. Uvažovali ste nad tým, že chcete požičať lyžiarky svojmu o 40kg ťažšiemu švagrovi, ktorý ešte k tomu bude mať aj širšiu nohu? Vráti vám ich "vyšmatlané" a to z toho dôvodu, že bude tlačit na lyžiarky inou váhou, teda papuča sa bude inak formovať. Ďalším dôvodom je hygiena. K tomu netreba ani nič písať. Preto ak si zaobstaráte nové lyžiarky nech sú len vaše. Ide o vaše zdravie a pohodlie

Nákup lyžiarskej obuvi

Keď už máme úvod za sebou, môžme prejisť k nákupu. Prvým krokom by mala byť návšteva špecializovanej predajne. V nej vám spravia kompletnú analýzu chodidla. Zistia sa všetky potrebné údaje, akými sú dĺžka a šírka chodidla, výška klenby prípadne rôzne výrastky ovplyvňujúce uloženie nohy v lyžiarke. Na základe týchto faktorov sa budú vyberať lyžiarky. Dôležitá je aj vaša telesná hmotnosť, od ktorej bude závisieť tzv. flex index lyžiarky. Flex je vlastne tvrdosť topánky. Čím lepší je lyžiar, tým može voliť lyžiarky s vyšším flexom. Čo sa veľkosti týka, často krát sa stretávame s tvrdením, že lyžiarske topánky majú byť o 2 čísla väčšie. Chyba! Lyžiarky by mali byť čo najpresnejšie, aby sme dosiahli 100% kontrolu nad lyžami. Lyžiar môže počas jazdy dosiahnuť obrovskú rýchlosť, preto je dôležité aby bola správne zvolená veľkosť.

Zlá veľkosť má za následok aj to, či vám je zima. V malých topánkach sa vám zle prekrvuje chodidlo, vo veľkých vám vzniká zbytočný priestor pre hromadenie sa vzduchu. 

 

Miery lyžiarskych topánok

Povedzme si však niečo aj k mieram, ktorými sa označuje veľkosť lyžiarok.

  • Prvým z nich je pomerne neznáme Mondo Point. Ak to uvidíte pri veľkosti topánok, vedzte, že je to relatívne najpresnejšia miera. 
  • Druhým je značenie UK. Tento anglický systém sa meria v palcoch, kedy jeden palec má hodnotu 25,4 mm.
  • Francúzsky systém, ktorý poznáme ako EU je v podstate najpoužívanejší u nás. Francúzsky steh je akýsi interval medzi veľkosťami a jeho dĺžka je 6,66 mm. Pre veľkosť nohy o dĺžke napríklad 210 mm je pre zákazníka vhodné vybrať si veľkosť 33.

 


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  21/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam