logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  41/42 >>

Lyžiarky dalbello

18.11.2014 11:45 | suwisport

Uvažujete nad kúpou lyžiarok? Neviete si vybrať z aktuálnej ponuky tie lyžiarky, ktoré sú kvalitatívne lepšie? Kúpa lyžiarok je časovo náročný proces pre všetkých, ktorí ešte len s lyžovaním začínajú a nemajú s ním príliš bohaté skúsenosti. V tomto článku si napíšeme niečo viac k lyžiarkam Dalbello, ktoré sú čoraz viac populárne a získavajú si viac a viac spokojných zákazníkov.

Prečo práve dalbello?

Na trhu nájdete množstvo značiek, ktoré sa špecializujú na výrobu a predaj lyžiarskeho vybavenia. Nie každá však dosahuje rovnaké kvality, ktoré od nej očakávate. Samozrejme, očakávania sú veľmi individuálne. Niekedy nie sú Vaše nároky príliš vysoké. Chcete si len pohodlne zalyžovať a neriešiť žiadne jazdné vlastnosti. Takéto nízke nároky máte najmä ako neskúsení lyžiari. Čím budete častejšie na lyžiach stáť, tým si vytvoríte aj špecifickejšie požiadavky na vlastnosti Vašej výbavy, okrem iných aj na lyžiarky.

Ak si však vyberiete Dalbello, môžete počítať so skutočnou kvalitou a vlastnosťami, ktoré oceníte. Pevná a odolná konštrukcia je základom k vytvoreniu kvalitných lyžiarok, ktoré budú mať aj dlhú životnosť. Použité materiály podliehajú prísnemu výberu, pričom dôraz sa kladie aj na technológie a všetky ďalšie aspekty, ktoré súvisia so samotnou výrobou lyžiarok.

Ako si vybrať lyžiarky Dalbello?

Lyžiarky Dalbello si vyberajte tak, ako aj lyžiarky ostatných značiek. Základným kritériom je najmä veľkosť lyžiarky a jej šírka. Obe sú odvodené od veľkosti a šírky Vašej nohy. Tú si zmeriate veľmi jednoduchým spôsobom aj v domácom prostredí a získate prvú indíciu k výberu tej správnej lyžiarskej obuvy, následne si dokážete vybrať ideálne lyžiarky priamo v predajni. Veľkosť lyžiarky sa stabilizuje až po niekoľkých dňoch intenzívneho lyžovania. Zmení sa predovšetkým objem vnútornej výstelky, ktorá stratí svoju veľkosť a postupne lyžiarku ako-keby rozšíri. Počítajte taktiež aj s hrúbkou Vašej ponožky, ktorá taktiež môže zavážiť pri výbere vhodnej veľkosti. Lyžiarska obuv by Vás nemala na žiadnom mieste tlačiť, preto si zvoľte aj ich optimálnu dĺžku a šírku.

Okrem ich veľkosti a šírky je dôležitý aj flex index. Tuhosť lyžiarky je závislá na tom, aký ste skúsený lyžiar. Flex sa pohybuje čo sa týka lyžiarok pre dospelých od 60 do 160. Čím vyšší flex, tým pevnejší skelet ale aj vnútro lyžiarky tzv. papuča. Základným pravidlom aj keď ste začiatočník je to, aby nebol flex nižší ako je Vaša hmotnosť. Bez ohľadu na skúsenosti by mal flex spolu s váhou stúpať.

Nikdy by ste však svoje skúsenosti nemali preceňovať a vždy by ste si mali lyžiarky vyberať podľa Vašich skutočných skúseností. Iba tak dostanete také jazdné vlastnosti, ktoré skutočne potrebujete a ktoré sú k lyžovaniu na Vašej úrovni nevyhnutné. Nezabúdajte na to, že lyžiarky su najdôležitejšou častou lyžiarkskeho výstroja!Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  41/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam