logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  17/42 >>

Prilby na lyžovanie

17.9.2014 12:17 | suwisport

Používate prilby? V tomto článku si napíšeme niečo viac o tom, prečo by ste rozhodne nemali zanevrieť na nosenie prilieb, aké výhody z tohto nosenia plynú a tiež aj na to, akú prilbu si vybrať a podľa čoho si ju vyberať.

 

Prečo ju mať na hlave?

Rozhodne poznáte odpoveď. Je to kvôli bezpečnosti. Tej na svahu nikdy nie je dosť a preto je nutné neustále dbať ohľad na svoje zdravie a chrániť sa dostupnými možnými prostriedkami. Takýmto prostriedkom je aj prilba, ktorú mnohí považujú za celkom nekomfortný doplnok. Je však dôležitým prvkom bezpečnosti. 

Samotná bezpečnosť hlavy je pri nosení prilby takmer na najvyššej úrovni. Prilba Vás dokáže ochrániť od veľmi tvrdých nárazov a úderov do hlavy, pričom hlava zostane bez následkov. Za to všetko môžu veľmi kvalitné materiály, z ktorých sa prilby vyrábajú. Tie sa starostlivo vyberajú a testujú, aby poskytovali lyžiarovi dokonalý komfort a bezpečnosť zároveň. Všetky prilby však spĺňajú určité jasné kritériá, bez ktorých sa nemôžu obísť a ktoré musia byť dodržané. 

 

Prečo už nie je nepohodlná?

Väčšinou sme sa v minulosti stretávali s názorom, že prilby sú nepohodlné a preto ich väčšina lyžiarov odmieta nosiť. Od tej doby už prešlo množstvo času a taktiež sa aj zvýšil komfort pri ich nosení. Na to, aby ste necítili žiadne tvrdé nárazy, je určená predovšetkým vnútorná výstelka. Tá je obzvlášť mäkká a poskytuje skutočné pohodlie, aké by ste možno neočakávali. Nemusíte sa obávať, že Vás bude niečo tlačiť alebo Vám prilba nebude dobre sedieť na hlave. Určite sa však občas menší detail môže vyskytnúť, treba však na prilbu pozerať ako na doplnok, ktorým si zvyšujete Vašu bezpečnosť než na niečo nepohodlné, čo rozhodne nemusíte mať na hlave. O pohodlnosti prilby často rozhoduje aj správny výber veľkosti. Samotnú veľkosť by ste si mali vyberať s ohľadom na veľkosť Vašej hlavy, pričom by ste si prilbu nemali kupovať väčšiu alebo menšiu, ako v skutočnosti potrebujete. Je to aj kvôli tomu, aby prilba dokonale držala na hlave a aby ste nemali zbytočné obavy o to, či Vám počas lyžovania nespadne. Prilbu si však môžete pomocou jednoduchého zapínania bez problémov uchytiť o hlavu. Vyberať si prilbu môžete v rôznych farebných, ale aj dizajnových prevedeniach. Záleží len na Vás, čo sa Vám páči, avšak vždy je dôležitejšia kvalita vyhotovenia, ako samotný vzhľad. Pokiaľ si vyberiete z našej ponuky určite neoľutujete!Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  17/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam