logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  36/42 >>

Palice na bežky

7.3.2014 10:12 | suwisport

Pre bežkovanie sú veľmi dôležité palice. Bez nich by ste sa hádam nepohli ani z miesta, a preto je veľmi dôležitá ich kvalita a najmä samotný výber. Palice sú rôzne, vždy sú vo svojich vlastnostiach niektoré lepšie, iné horšie. Avšak je veľmi dôležité, aby ste boli so svojimi palicami spokojní a aby práve palice neboli ten dôvod, pre ktorý sa Vám bežkovanie znechutí alebo pre ktorý sa jednoducho vzdáte tohto športu.

Dĺžka palíc

Výber palíc na bežky môže byť aj niekoľko minútová záležitosť, ale aj niekoľko hodinová. Určite to všetko záleží od toho, aké máte skúsenosti a či si aj sám či sama viete určiť, ktoré sú pre Vás vhodné. Ťažko však hovoriť o jednej dôležitej veci a tým je dĺžka palíc. Tento parameter je veľmi individuálny, keďže nie každému vyhovujú štandardné veľkosti. Palice treba mať ideálne veľké, nemôžu byť ani menšie ani väčšie nakoľko nám tiež pomáhajú zabezpečiť stabilitu . Práve preto je veľmi dôležité, aby ste poznali správnu dĺžku palíc. Ak ju nepoznáte, treba si palice vyskúšať. Iba tak docielite to, že budete s Vašou výbavou úplne spokojní.

Materiál a kvalita

Palice sa od seba odlišujú aj svojou kvalitou. Medzi najčastejšie používaný materiál zaraďujeme hliník. Používajú sa aj rôzne zliatiny či karbón. Zliatiny hliníka predstavujú lacnejší spôsob a určite budú obľúbené najmä u začínajúcich lyžiarov, ktorí sa ešte len v bežkovaní hľadajú a nachádzajú ideálny spôsob, ako tento šport vykonávať. Ak palice z hliníka ohnete, nič sa nestane. Môžete ich dať naspäť a oni držia svoj tvar. Avšak práve relatívne ľahká ohybnosť z nich robí neprofesionálne nástroje k tomuto športu. Netreba si však myslieť, že ich skutočne ohnete hneď pri prvom použití. Aj tu sú isté hranice a palice sú odolné. Pre profesionálnych lyžiarov na bežkách nie sú dostatočné a tak volia často palice z odolnejších materiálov. A tým je aj spomínany karbón. Ten nebol doteraz príliš používaný, avšak momentálne ho nájdete na rôznych produktoch, ktoré musia byť tvrdé, ale ľahké zároveň. Všetko má však svoje nevýhody, ale aj výhody. Ľahkosť a tvrdosť patria medzi výhody karbónu, naopak fakt, že sa ľahko láme patrí medzi negatíva. Určite je preto na zváženie, ktoré palice si vyberiete. Pri výrobe sa nepoužíva iba samotný karbón, niekedy sa k nemu pridávajú aj iné materiály, akým je napríklad sklolaminát. Ten má skvelé vlastnosti, najmä čo sa týka odolnosti, pretože palice sa nebudú až tak ľahko lámať. Určite bude však palica ťažšia a o koľko, to presne závisí od pomeru karbónu a sklolaminátu v palici. Rozhodne by ste mali zvážiť, aký ste lyžiar a aké palice potrebujete.

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  36/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam