logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  15/42 >>

Lyžiarske viazanie

23.1.2014 10:14 | suwisport

Viazanie na lyže je veľmi dôležité. Bez toho, aby ste ho mali, v podstate nemôžete lyžovať. Tak, ako aj pri iných komponentoch, aj tu sú isté rozdiely. Technológie a technika ako taká sa posunula výrazne vpred a to platí aj v prípade viazania. V minulosti boli na výber dve, tri či viac viazaní, dnes je ich v predajniach a na internetových obchodoch hneď niekoľko desiatok či stoviek kusov. Vďaka tomu si dokážete vybrať viazanie podľa Vašich predstáv, samozrejme s prihliadnutím na odborné rady či už našich predajcov, alebo všeobecne od odborníkov. Pokiaľ nie ste ešte skúsený lyžiar, potom je vhodné nechať si vybrať viazanie a aj lyže odborníkom či predajcom. Samozrejme, otázne je, čo znamená skúsený a ako sa cítite. Aj tu sú však rozdiely podľa skúseností, váhy či preferencie jazdeného štýlu. Vďaka tomu získate viazanie, ktoré je presne na mieru pre Vás.

Vlastnosti lyžiarskych viazaní

Všeobecne sa viazanie skladá z dvoch častí a to päty a špičky. Upevnenie je relatívne silné na to, aby sa pri páde neuvoľnilo. Ako to už býva pri všetkých veciach, dôležitá je váha samotného viazania. Materiály, z ktorých sa viazanie vyrába sú rôzne a sú aj rôzne tvrdé, jednotlivé viazania sa tak môžu líšiť nielen svojou váhou, ktorá je často aj o desiatky či stovky gramov väčšia alebo menšia, ale aj materiálmi, ktoré sú viac či menej odolné. Tým, že stojíte na lyžiach a aj na viazaniach, dávate do nich určitú silu. Samozrejme, tá sa líši v závislosti od postavy, Vašej váhy a iných parametrov. Určite však vo viazaní poteší, ak sa sila efektívne prenáša a Vy tak dokážete lepšie manévrovať a na svahu ste si istý. Viazania nemusia byť ani tak vysoké ako v minulosti. Dnes majú len nevyhnutnú výšku na to, aby ste do nich mohli dať svoje lyžiarky.

Dôležité pri viazaní je vypínanie. Táto funkcia je veľmi podstatná pri páde a Vy sa nemusíte strachovať, že si lyžou pri páde ublížite. Je dobré, ak si skontrolujete, ako sa dá viazanie vypnúť a či má viacero polôh. Pri lyžovaní cítite rôzne hrbole na svahu či celkovo nerovný povrch. Nie vždy sú tieto vibrácie či otrasy príjemné, aj preto je možno dobré vedieť, že pri niektorých viazaniach sa dá nastaviť tlmiaci efekt. Vďaka tomu už otrasy nemusia byť také silné a Vy si môžete užívať komfort a pohodlie.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  15/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam