logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

 1/42 >>

LANGE - najúspešnejšia svetová značka lyžiarskej obuvi v dejinách

10.8.2015 11:29 | suwisport

Píše sa rok 1948 a Robert Lange sa po nevydarenej lyžovačke zapisuje do histórie s pokusom o výrobu prvej plastovej lyžiarskej topánky, inak povedané aj lyžiarky. Práve týmto pokusom sa začína dlhodobá éra lyžiarskej značky Lange, ktorá sa veľkými písmenami zapísala do histórie lyžovania, ale aj inovácií v oblasti lyžiarskych topánok. Rok 1962 bol prelomový, nakoľko v novovzniknutej firme LANGE INC. prišli na svet s prvou plastovou lyžiarkou so šnúrkami a v novom dizajnovom prevedení.

Prvá lyžiarka, ktorá sa už veľmi podobala na tie dnešné vznikla v roku 1965 a išlo o prvú takzvanú modernú lyžiarsku topánku, ktorá mala 5 kovových klipsní a prinútila jazdca lyžovať v tzv. lyžiarskom podrepe. Robert Lange je právom uvádzaný ako vynálezca modernej lyžiarskej obuvi. Nasledujúce roky boli venované inováciám a pokrokom vo výrobe lyžiarok. Postupne táto značka vyrábala stále pohodlnejšie a ľahšie no zároveň aj pevnejšie a stabilnejšie lyžiarky. Počas svojej existencie sa nevyhla ani problémom ,preto sa v roku 1977 stala súčasťou lyžiarskeho koncernu Rossignol kam patrí až do dnešnej doby a nesporne prispieva k prestíži tejto najväčšej francúzskej lyžiarskej skupiny.

Značka Lange si za viac ako 50 rokov svojej existencie pripísala trikrát viac víťazstiev na vrcholných medzinárodných podujatiach ako je svetový pohár alebo olympiáda ako všetky ostatné značky dokopy. Azda najznámejšie mená spomedzi pretekárov, ktorí nosili lyžiarky od značky Lange sú: Maria Riesch, Tina Maze, Lara Gut, Alberto Tomba či Hermann Maier.

Tak ako inovatívne technológie pri výrobe lyžiarok tak aj marketing mala vždy značka Lange veľmi dobre premyslený. Išlo najmä o spôsob prezentovania. Najväčším ťahákom tejto značky boli plagáty, na ktorých bola krásna žena oblečená v lyžiarskom výstroji a na nohách mala lyžiarske topánky značky Lange. Takzvané „Lange Girl“ sa stali ikonou, akousi ochrannou známkou a v dnešnej dobe nepochybne prestížou. Medzi Lange Girl patrila napríklad začiatkom deväťdesiatych rokov aj Pamela Anderson, poslednou v poradí sa zatiaľ v roku 2014 stala Tina Maze, svetoznáma slovinská lyžiarka,ktorá dosiahla s lyžiarkami LANGE historický rekord v počte víťazstiev počas jednej sezóny. Ak sa dlhodobo pohybujete v lyžiarskom prostredí tak určite súhlasíte s tvrdením, že tak ako značka Head v lyžiach sa práve značka Lange postarala o najväčší posun vo výrobe a spracovaní lyžiarskych topánok.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 1/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam