logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  22/42 >>

Detské lyžiarky

18.8.2014 18:46 | suwisport

Lyžiarky sú najdôležitejšou súčasťou lyžiarskeho výstroja. S ich výberom sa netreba unáhliť, naopak treba mu venovať dostatok času. Dodnes je zaužívaný v mnohých rodinách systém dedenia, no nie vždy sa podedia vhodné lyžiarky. Častokrát sú o niekoľko čísel väčšie čo dieťaťu neposkytne potrebnú oporu a je mu zima, pretože vo veľkých topánkach vzniká priestor pre hromadenie sa vzduchu. Výsledkom je plač dieťaťa a skazená lyžovačka. Detské lyžiarky sa líšia svojou konštrukciou, použitými materiálmi a samozrejme dizajnom. Všetky majú však rovnakú úlohu -  zaistiť nohy a poskytnúť tak perfektné držanie, čím bude mať lyžiar úplnu kontrolu nad lyžami. 

Výber však určite nepodceňujte a nepovedzte si, že deti dokážu lyžovať v čomkoľvek. Takisto, ako Vám, ani im sa rozhodne nepáči, že by mali mať na sebe lyžiarky, ktoré nie sú pre ne vhodné a ktoré im dokonale znechutia tento krásny šport a aktivitu počas zimného obdobia. Pozor by ste si mali dávať na viacero aspektov, my si však dnes povieme niečo o materiáloch a bezpečnosti v lyžiarkach, ktorá by mala byť pre Vás ako rodiča rozhodujúca.

Od čoho závisí kvalita?

Je to predovšetkým od použitých materiálov, z ktorých bol vyrobený najmä skelet lyžiarky. Samotný skelet teda vonkajšia časť lyžiarky tvorí kostru lyžiarky. Je priamo zodpovedný za to, ak by ste nemali v lyžiarke nohu nestabilnú a pociťovali by ste stratu komfortu spojenú s tým že nemôžete reagovať tak svižne, ako by ste potrebovali. Predstavte si situácie, kedy sú lyžiarky skutočne nestabilné a necítite sa v nich tak, ako by ste zrejme mali. Počas celej lyžovačky bude dieťa premýšľať pri každom jednom pohybe nad tým, ako ho vykonať, aby si neprivodilo zranenie, respektíve pád. Kvalita je teda priamo úmerná materiálom. Tie sú v dnešnej dobe veľmi odolné, avšak ľahké zároveň. Celkovo lyžiarky poskytujú adekvátny komfort, keďže nepociťujete ich váhu. Materiál však nie je použitý výhradne len na skelet samotnej lyžiarky, ale aj na vnútornú papuču. Výstelka musí byť dostatočne mäkká a musí dokonale vypĺňať vnútorný priestor. Určite by ste nemali pociťovať žiadne väčšie nárazy o tvrdý skelet lyžiarky počas lyžovania, čomu by mala zabrániť práve výstelka. 

Bezpečnosť

Tá je prvoradá a treba na ňu neustále myslieť. Dôležitá je dĺžka a počet klipsní. Správne zvolená dĺžka zabezpečí perfektné držanie nohy a teplo. Počet klipsní zavisí od lyžiarskej úrovne, teda čím slabší lyžiar tým menej klipsní a naopak. Pri výbere vhodných lyžiarok má nejeden rodič problém, pretože zorientovať sa v ponuke nie je vôbec jednoduché. Preto ak máte pochybnosti, výber ponechajte na odborného predajcu ktorý pre vaše dieťa nájde tie správne lyžiarske topánky.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  22/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam