logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  35/42 >>

Ako sa naučiť lyžovať?

18.2.2014 08:00 | suwisport

Lyžovanie je veľmi obľúbený šport, o tom niet pochýb. Počas zimného obdobia sa mu venuje nejeden Slovák, avšak nie každý vie lyžovať a preto potrebujú na začiatok rady a typy, ako zvládnuť svoje prvé metre či kilometre na lyžiach. V tomto blogu si povieme, čo je dôležité a na čo by ste mali myslieť, ak začínate lyžovať.

Začiatky

Či ste dieťa alebo dospelý, začiatky sú pomerne ťažké, avšak po pár hodinách už nebude pre Vás lyžovanie až takou záťažou a náročnou aktivitou. Začiatky sú spojené väčšinou s robením oblúčikov, ktoré sú pomerne jednoduché, i keď v praxi tomu celkom tak nie je. Oblúčik znamená, že si lyže dáte špičkami k sebe, pričom konce lyží budú od seba. Vytvoríte tak akýsi tvar trojuholníka či pizze. Samozrejme, lyže nemôžete mať celou plochou položené na snehu, ale skôr ich nakloniť a mať ich trochu na hrane. To umožňuje, aby ste včas zastavili a aby ste mohli ovládať svoje lyže. Týmto spôsobom sa môžete spustiť z kopca dolu. Platí pritom jednoduchá rovnica, čím viac budete pritláčať na jednotlivé lyže svojou silou, svojim nohami, tým pomalšie pôjdete. Platí to však v prípade, že budete takto tlačiť na obe lyže naraz, nielen na jednu z nich. A tak sa dostávame k samotnej tvorbe oblúčikov na svahu. Postup pri nich je taký, že si lyže nastavíte do vyššie uvedenej polohy. Následne pri miernom spustení sa dolu svahom pritlačíte viac na pravú či ľavú lyžu tak, aby ste nešli rovno dolu, ale skôr sa chceli zatočiť. Samozrejme, zmena smeru nemôže trvať príliš dlho a Vy nemôžete lyžovať po svahu z jednej strany na druhú. Treba ju neustále meniť tak, aby ste šli dostatočne rýchlo, avšak aby ste mali všetko pod kontrolou. Takto treba meniť neustále svoj pohyb až kým sa dostanete do fázy, po niekoľkých hodinách lyžovania, kedy sa začnete učiť lyžovať o čo si iným spôsobom. Ostatní lyžiari  budú lyžovať rýchlejšie, preto si  Vy všímajte ich techniku. Oblúčiky sú rozhodne dobrý základ, avšak časom začnete prekladať lyže oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Tento spôsob sa naučíte aj bez cudzej pomoci, pretože už intuitívne lyže budete prekladať zo strany na stranu čoraz rýchlejšie. Bežný začiatočník už na druhý deň dokáže lyžovať bez väčších problémov s overenou technikou, i keď ešte stále so strachom.

K tomu, aby sa Vám dobre lyžovalo, Vám určite môžu dopomôcť aj naše lyže. Vyberte si nové lyže alebo lyže z nášho bazáru. Všetky disponujú vysokou kvalitou a najmä obľúbenosťou u samotných lyžiarov, vďaka čomu si dokážu získať aj Vás. Ak sa chcete naučiť lyžovať, máme pre Vás lyže určené špeciálne pre začiatočníkov. Ak ste už pokročilý lyžiar a chcete nové vybavenie, máme pre Vás ideálne lyže, lyžiarky, palice a mnohé iné doplnky. Neváhajte a prezrite si našu ponuku, ktorá je ušitá na mieru pre každého z Vás.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  35/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam