logo
Nákupný košík

0903 691 202
denne od 10:00 do 15:00
Naše služby

Lyžiarsky výstroj

Bezpečné lyžovanie

Lyžiarsky výstroj je veľmi dôležitý pre každého lyžiara. Je podstatné, aby ste mali dostatočne dobré lyže, lyžiarky, oblečenie, palice, prilbu, rukavice, okuliare a tak ďalej. Komponentov, ktoré zahŕňame do lyžiarskeho výstroja je veľmi veľa. Základné komponenty sa však nedajú nahradiť inými a pokiaľ ich nemáte, nemôžete lyžovať. Sú tu však aj také, ktoré nemusíte mať, avšak lyžovanie s nimi je kvalitnejšie, rýchlejšie, bezpečnejšie a oveľa lepšie v nich vyzeráte.

 
Poďme si však niečo napísať ku každému z nich. V našej ponuke sa venujeme každému komponentu jednotlivo a nebudete mať problém si u nás každý, z vyššie menovaných, kúpiť. V prvom rade sú to Lyžiarky. Tie sú oveľa podstatnejšie na lyžovanie ako lyže. Je to na jednoduchý dôvod. Podľa vašich lyžiarok si vyberáte následne lyže a nikdy nie naopak. Lyže sú určené tak pre začínajúcich lyžiarov ako aj pre profesionálov. Rozdiel je samozrejme v kvalite. Ak neviete, ktoré si vybrať, nechajte si poradiť od našich odborníkov v predajni. Musíte však vedieť, aký lyžiar ste, aké máte skúsenosti a do budúcna ako veľmi plánujete lyžovať.

Lyžiarky sa nerozlišujú len podľa vonkajšieho prevedenia i keď aj to je veľmi podstatné. Lyžiarska obuv by mala byť dostatočne komfortná a mäkká, i keď to platí najmä pre začiatočníkov, ktorí ešte nie sú na ňu zvyknutí. Vždy si vyberajte lyžiarske topánky také, aké vám sedia na nohe a nie také, do ktorých ešte dorastiete a špeciálne deti, ktorým takto rodičia vedia kúpiť prehnanú veľkosť. Nie, jednoducho dieťa sa v tom nebude dobre cítiť a nebude sa mu dobre lyžovať. Lyžiarka má byť pevná, má dobre sedieť na nohe a dieťa sa v nej musí cítiť dobre, aby ho nič netlačilo a nebola mu príliš ťažká, pretože o chvíľu bude unavené.

 

Lyžiarske oblečenie je nemenej podstatné. Vyberajte také oblečenie, v ktorom sa vaše dieťa ale aj vy budete cítiť dobre. Nekupujte zbytočne hrubé, aby ste v ňom mali dostatočnú pohyblivosť. Samozrejme, väčšinou chcete, aby vám nebolo až tak zima, alebo aby ste nezmokli či nenasnežilo vám za golier, ale nedokážete zabrániť všetkému. Aj vy aj dieťa sa budete pri lyžovaní dostatočne hýbať a preto by ste si nemali zabraňovať v pohybe nevhodným výberom oblečenia. Z pohybu vám bude aj dostatočne teplo a tak netreba organizmus prehrievať. Dobré je, ak sú veci nepremokavé, dostatočne priedušné a vyrobené z kvalitných materiálov.

Lyžiarska prilba by nemala chýbať tak vám ako aj vášmu dieťaťu. Obzvlášť na deti treba dať pozor a preto by ste im ju mali rozhodne kúpiť. U vás to samozrejme tiež predstavuje tú najlepšiu investíciu do vlastného bezpečia pri lyžovaní. V našej ponuke nájdete prilby aj pre tých najmenších ale naopak aj pre dospelých ľudí. V prilbách by mal dostatočne dobre prúdiť vzduch, mali by byť opäť pohodlné a mala by sa ich veľkosť dať aspoň minimálne upravovať.

PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam