logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

<<  62/96 >>

Zjazdové lyžovanie - vyzbrojte sa u nás

Spomedzi lyžiarskych disciplín je zjazd najobľúbenejším diváckym športom. Ale pochvaľujú si ho i samotní účastníci zjazdového lyžovania, teda lyžiari, ktorí obľubujú zvýšenú hladinu adrenalínu v krvi. Veď posúďte sami – pri zjazde často dosahujú obrovskú rýchlosť, ktorá sa nezriedka približuje k hodnote 150 km/h. Príliš veľa napätia je však aj dôvodom, prečo tento zimný šport nemôže vykonávať každý.

Zjazdové lyžovanie - vyzbrojte sa u nás

Dôležité sú skúsenosti

Na to, aby ste si mohli vybrať optimálne lyžiarske vybavenie na zjazd, musíte čo najpresnejšie odhadnúť svoje lyžiarske schopnosti a skúsenosti. Tie závisia od toho, koľko času ste strávili na svahu, aké náročné trasy sa Vám podarilo absolvovať, ale aj od toho, kedy ste na lyžiach stáli naposledy. Tak čo, kam by ste zaradili? Ste amatér, lyžiar začiatočník, priemerný či skúsený lyžiar, alebo dokonca profesionál? Zjazdové lyžovanie patrí k náročným lyžiarskym disciplínam, o to dôležitejšie je, aby ste používali vždy výstroj určený priamo naň. Všetko potrebné nájdete v našej ponuke! Môžete si vybrať z rôznych typov zjazdových lyží, lyžiarok a ostatného príslušenstva v špičkovej kvalite. Samozrejme, nakrátko neobídu ani tí najmenší, u nás máte na výber hneď z niekoľkých desiatok lyží pre deti.

Rozdiely medzi výbavou

suwisport.skV čom sa jednotlivé lyže, resp. typy lyží od seba líšia? V prvom rade zložením, keď sú na výrobu použité rôzne materiály v rôznom pomere. Ďalej sa môžu odlišovať mierne pozmeneným tvarom a celkovým dizajnom. Z hľadiska jazdných vlastností lyží sú však tvar a zloženie materiálov najpodstatnejšie. Čo sa týka lyžiarok, najzásadnejší rozdiel spočíva v ich tvrdosti. Flex index je často rozhodujúci pri posudzovaní toho, či sú dané lyžiarky pre konkrétneho lyžiara vhodné alebo nie. A čo palice? Aj pri nich je to opäť len o odlišnom materiálovom zložení.

Ako vidno, lyžiarske komponenty sa posudzujú predovšetkým na základe svojej tvrdosti, resp. mäkkosti a prítomnosti, resp. neprítomnosti jednotlivých prvkov v nich. Na prvý pohľad či dotyk dokáže spomínané rozdiely postrehnúť len ozajstný profesionál, pre bežného človeka – laika sú takmer nebadateľné.

Ak môžeme poradiť, vyvarujte sa častej chybe neskúsených lyžiarov! V snahe ušetriť peniaze, hneď na začiatku investujú do výstroja, ktorý je svojimi vlastnosťami (materiálmi, tvarom) ideálny pre profíka. Možno ním nakoniec aj budú, ale dovtedy ubehne rádovo niekoľko rokov.

Čo sa stane, ak si kúpite profesionálny lyžiarsky výstroj a profesionálom nie ste? Zaiste sa Vám bude zle lyžovať, radosť zo športu sa stratí a na vine budú práve nevhodné, napr. príliš tvrdé lyže a/alebo lyžiarky. Tiež hrozí, že sa s nevhodným výstrojom naučíte nesprávnu techniku lyžovania, prípadne budete na svahu neistý.

Ostatné príslušenstvo

O tom, že je zjazdové lyžovanie krásny šport, niet pochýb. Uvedomuje si to aj mnoho Slovákov, i preto počet lyžiarov na našich svahoch rozhodne neubúda. A niekedy to na nich vyzerá ako na módnej prehliadke.

Ak váhate, čo si na lyžovačku obliecť, radi Vám poradíme v našej predajni, alebo navštívte náš eshop, kde si určite niečo pekné vyberiete.

Okrem módnosti musí byť lyžiarske oblečenie najmä funkčné a pohodlné. Základom je vlhkosť odvádzajúce termoprádlo, no každá vrstva oblečenia má svoj vlastný špecifický význam a je dôležitá rovnako. Módnosť a bezchybná funkčnosť sa vyžaduje tiež od lyžiarskych doplnkov ako sú napr. prilby či okuliare. Nič z toho by Vám na svahu nemalo chýbať a dá sa kúpiť aj u nás!

V predajni Vám samozrejme poradíme aj s výberom toho najnevyhnutnejšieho, čiže s výberom vhodných lyží a lyžiarok. Na lyžovačku Vás pripravíme od hlavy po päty najlepšie, ako sa len dá. A ak navštívite náš eshop, vyberať a nakupovať môžete nepretržite v pohodlí domova!Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  62/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam