logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

<<  61/96 >>

Prečo používať lyžiarske prilby

Úrazy pri lyžovaní nie sú až také zriedkavé a občas ide o skutočne nepekné zranenia. Je známe, že prilby na lyžovanie dokážu zmierniť následky nebezpečných pádov, ba dokonca človeku zachrániť život. Napriek tomu túto skutočnosť veľa ľudí neberie vážne. Na svahu stále vidieť mnoho hazardérov, pre ktorých je obyčajná čiapka či kapucňa z bundy jedinou, veľmi chabou ochranou hlavy. Ak Vám záleží na bezpečnosti Vašej i Vašich detí, lyžiarske prilby určite nepodceňujte a na svahu používajte!

Prilba

Každá prilba je vyrobená podľa istých štandardov a zásad, ktoré všetci výrobcovia musia dodržiavať. Použité materiály vynikajú svojou odolnosťou a ľahkosťou – niektoré však viac a niektoré menej. Preto by ste sa pri výbere prilby mali sústrediť najmä na to, čo daný materiál, prípadne zmes materiálov znesie a zamerať sa hlavne na bezpečnosť ako takú. Farba či vzhľad ladiaci so zvyškom oblečenia pri páde nebudú vôbec dôležité! Ale samozrejme, dá sa vybrať lyžiarska prilba, ktorá splní všetky Vaše nároky – aj ohľadom bezpečnosti, aj čo sa týka dizajnu a pohodlia pri nosení.

Pohodlie a komfort

Kvalitná prilba má viacero užitočných funkcií, jej najdôležitejšou úlohou je však chrániť hlavu pri nárazoch. Hneď po bezpečnosti by ste pri výbere prilby mali dbať na to, aby bola dostatočne pohodlná. Počas lyžovačky ju budete mať na hlave i niekoľko hodín denne, ak Vás teda omína a tlačí už pri skúšaní, radšej si vyberte inú.

Či je prilba pohodlná, závisí okrem iného aj od jej vnútornej výstelky. Ak je mäkká tak akurát, v prilbe sa budete cítiť dobre a vydržíte v nej určite dlhšie ako len pár minút v obchode. Tiež je na väčšine prilieb možné do určitej miery nastaviť veľkosť. Ide skôr o detailné nastavenie – v prípade, že treba prilbu upraviť len o pár milimetrov. I takáto, navonok zanedbateľná zmena môže byť veľmi nápomocná, zvlášť ak Vám k optimálnej veľkosti prilby chýba naozaj len kúsoček. Z hľadiska bezpečnosti a pohodlia by Vám prilba mala sedieť presne – nemala by byť ani malá ani veľká, ani príliš voľná ani príliš utiahnutá.

Ďalším dôležitým prvkom na prilbe je ventilačný systém. Väčšinou je riešený prostredníctvom otvorov, vetranie však môže byť zabezpečené aj ináč.

Ak máte v súvislosti s výberom prilby akúkoľvek dilemu, radi Vám poradíme v našej predajni.

Doplnky

Lyžiarska prilbaPri lyžovaní je potrebné chrániť si hlavu vrátane uší a očí. Svah predstavuje otvorené priestranstvo, kde nie sú prekážky na zmiernenie vetra a pri rýchlom pohybe na lyžiach je prúdenie vzduchu ešte intenzívnejšie. Skrátka, ideálne podmienky na to, aby sme do sluchových orgánov nachytali prievan. Aj z tohto dôvodu majú všetky prilby v našej ponuke chrániče uší. Tvrdý materiál často zasahuje až do oblastí ucha a tak chráni hlavu ako celok. Na zadnej strane prilby sa zvyknú nachádzať dôležité prvky na bezpečné nosenie lyžiarskych okuliarov, napríklad zabránia ich nepredvídanému spadnutiu. Ak sme spomínali prievan ucha, existuje aj prievan očí. Ten nie je o nič príjemnejší, preto je dobre, keď sa nebudeme lyžiarskym okuliarom vyhýbať len kvôli tomu, že nám počas jazdy padajú.

Prilba sa nachádza na jednej z prvých priečok v celkovej sústave ochranných prvkov na lyžovanie. Je naozaj veľmi dôležitá a pri lyžovaní ju odporúčame nosiť každému lyžiarovi. No ak je jedinou prekážkou k jej noseniu len to, že si neviete vybrať tú správnu, obráťte sa na personál v našej predajni. S radosťou Vám bude k dispozícii dovtedy, kým si nevyberiete prilbu, ktorá bude pre Vás najvhodnejšia a s ktorou budete po všetkých stránkach maximálne spokojný.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  61/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam