logo
Nákupný košík

0903 691 202
denne od 10:00 do 15:00
Naše služby

Detské lyže

Dostatočná bezpečnosť a dobrá ovládateľnosť

Pre našich najmenších lyžiarov máme v ponuke viacero typov lyží, ktoré by sa im mohli páčiť a zároveň aj vám, ako rodičom, ktorí požadujú od lyží nielen peknú vizuálnu stránku ale najmä dostatočnú bezpečnosť a dobrú ovládateľnosť. Samozrejme, treba uspokojiť tak Vás ako aj deti. Preto v našej ponuke nájdete dostatok variantov, ktoré by vás mohli upútať.
Samotné detské lyže sú celkom iné od tých lyží, ktoré sú určené pre dospelých. Samozrejme, vonkajšok si všimne každý. Rôzne motívy, ktoré zdobia lyže, pripomínajú rozprávky či nejakých hrdinov, s ktorými sa deti stotožňujú a možno sa im vďaka tomu lyže budú viac páčiť. Ak by ste nechceli nejaké motívy na lyžiach, ponúkame vám aj lyže jednofarebné, ktorými nikdy nič nepokazíte.

 


Charakteristické vlastnosti detských lyží

Podstatné je však pre vás, aby lyže spĺňali určité normy a aby boli aj po technickej a materiálovej stránke v poriadku. Detské lyže sú veľmi mäkké, to si treba povedať už na úvod. Nenájdete tu zložky ako u lyží pre dospelých, ktoré by viac stvrdili lyže a neboli by až také ohybné. Pre deti teda nevyberiete z bežných modelov iné ako mäkké lyže (samozrejme existujú výnimky a to tvrdšie lyže pre závodníkov).
Čo však môžete vybrať aj podľa svojho úsudku je veľkosť samotných lyží. To je vždy na diskusiu, aké veľké lyže by malo mať ktoré dieťa. Určite je však lepšie vždy zvoliť lyže menšie ako väčšie, pokiaľ sa rozhodujete len o dĺžke. Menšie lyže znamenajú, že sa im bude na nich lepšie lyžovať, lepšie otáčať a manipulovať s nimi. Deti sa potrebujú dostať z vrcholu svahu dolu a príliš ich nezaujíma v ich veku, akou technikou to dosiahnu. Preto tieto lyže nie sú ani tak úzke, aby im dovoľovali nejakú extra manipuláciu ako v prípade lyží pre dospelých, kedy vyslovene režete zákruty ako chcete, pretože máte na to vhodnú geometriu. Vždy by ste lyže pre vaše deti mali vyberať tak maximálne po bradu ale nikdy nie väčšie, ako sú oni sami. Nikdy si nepovedzte pri lyžiach, že im kúpite väčšie len kvôli tomu, aby im vydržali na viac sezón a teda do lyží ako keby dorastú. Ani vám by nebolo príjemné, keby ste museli lyžovať v lyžiach oveľa väčších ako ste vy sami, tak to nerobte svojim deťom, aby ste ich zbytočne neodradili od tohto krásneho športu.

Detské lyže

Všetky detské lyže, ktoré máme aj my v ponuke, sú dostatočne široké na to, aby vaše dieťa na nich udržalo dobrú rovnováhu. Aj vy ste určite mali pri svojich začiatkoch problém s udržaním rovnováhy na lyžiach, na svahu, kde sa všetko šmýkalo a vy ste neustále padali na zem. Dieťa má o to väčší problém, že sa ešte len naučilo chodiť a už teraz sa musí naučiť aj udržať svoje telo rovno tak, aby nespadlo. Dostatočne široké lyže mu však túto prácu uľahčujú a dokážu ho udržať v rovnováhe. Problém nastáva vtedy, ak by ste od neho požadovali celkom iné lyžovanie, teda viac oblúkom a po hranách, Manipulácia s týmito lyžami je potom veľmi náročná a preto by ste postupne takéto lyže mali zamieňať za menej široké a dostatočne veľké.


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam