logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  39/42 >>

Zjazdové lyžovanie

28.1.2014 12:08 | suwisport

Zjazd patrí medzi najobľúbenejšie divácke športy, čo sa týka zimného lyžovania. Aj samotní účastníci zjazdového lyžovania si tento typ veľmi pochvaľujú. Dosahujú pri ňom obrovskú rýchlosť, niekedy až 150 km/h. Patrí teda medzi športy, ktorý je vhodný len pre ľudí s viac adrenalínom v tele.

Dôležité sú skúsenosti

V našej ponuke nájdete mnohé typy lyží, lyžiarok či ostatného príslušenstva vhodného na zjazdové lyžovanie. Tento typ lyžovania je rozhodne náročnejší a preto treba mať aj k tomu prislúchajúce vybavenie. Ponúkame Vám príslušenstvo, ktoré je v špičkovej kvalite a ktoré Vás rozhodne zaujme. Ponuka lyží či lyžiarok je tak široká, že si u nás vyberie skutočne každý. Pri výbere jednotlivých komponentov na zjazdové lyžovanie si musíte uvedomiť, kam by ste seba zaradili. Ste amatér, začínajúci lyžiar, alebo sa pokladáte za priemerného a skúseného lyžiara, či dokonca profesionála? Z tohto rozhodnutia musíte vychádzať a musíte si vyberať vybavenie, ktoré prislúcha k Vašim skúsenostiam. Samozrejme, mysleli sme aj na tých najmenších a v našej ponuke nájdete hneď niekoľko desiatok lyží aj pre Vaše deti.

Rozdiely medzi výbavou

Všetky lyže sa líšia svojim zložením, často-krát aj miernymi úpravami tvaru a podobne. Pri lyžiarkach hovoríme najmä o flex indexe, ktorý je často rozhodujúci pre výber tej ideálnej. Pri paliciach je to zasa len materiál, ktorý je odlišný. Väčšinou sa hovorí o tvrdosti respektíve mäkkosti lyžiarskych príslušenstiev, či o prítomnosti respektíve neprítomnosti jednotlivých prvkov v danom príslušenstve. Rozdiely sú pre bežného a laického človeka nepatrné, avšak profesionál to odhadne hneď. Nie je dobré, ak by ste si hneď na začiatok zvolili tie najlepšie komponenty a teda tie, ktoré sú určené profesionálom, za predpokladu, že sa radíte ešte stále k začínajúcim lyžiarom. Často sa tak deje z dôvodu šetrenia finančných prostriedkov, keďže predpokladáte, že po určitom čase, rádovo niekoľko rokov, sa tým profesionálom stanete. Dovtedy sa Vám však bude lyžovať veľmi zle a nebudete pociťovať radosť z tohto športu. Je aj otázne, ako sa naučíte lyžovať pomocou príslušenstva, ktoré nie je vhodné pre Vás. Možno Vás bude nútiť jazdiť inou technikou a tak budete zmetený, čo je vlastne správne a ako v skutočnosti treba zdolávať lyžiarske svahy.

Ostatné príslušenstvo

Zjazdové lyžovanie je krásny šport, rozhodne to vie mnoho ľudí aj zo Slovenska. Aj kvôli tomu neubúda počet lyžiarov na našich svahoch. Ak si neviete vybrať svoju lyžiarsku výstroj, nechajte si poradiť od nás. Veľmi radi Vám povieme, čo je vhodné pre Vás a v čom sa Vám bude lepšie lyžovať. Nezabúdajte ani na ostatné príslušenstvo, ktoré pri lyžovaní budete potrebovať a ktoré využijete. Je to napríklad oblečenie a konkrétne termoprádlo, ale aj doplnky ako sú prilby či okuliare, ktoré predstavujú neodmysliteľnú súčasť výbavy. Vždy je dobré, ak ste na lyžovanie pripravený a v prípade, že prídete do našej predajne či eshopu, pripravený rozhodne budete. Stačí definovať Vaše skúsenosti a my Vám vyberieme príslušenstvo k tomu prislúchajúce.  Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  39/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam