logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  31/42 >>

Typy lyží

9.6.2014 14:20 | suwisport

Na trhu existuje hneď celá rada lyží, ktoré sú vhodné na konkrétny typ lyžovania. Predstavíme si tie najpoužívanejšie.

Obrákové lyže

Pre väčšinu ľudí sú známe ako zjazdové lyže. Ich primárnym cieľom je dosiahnutie vysokej rýchlosti a zjazd svahu v čo najkratšom čase. Musia byť dostatočne dlhé, aby boli stabilné v rýchlosti a dalo sa s nimi dobre manipulovať. Kladie sa tu dôraz aj na tlmenie nerovností. Charakteristickým znakom týchto lyží je aj ich tvar, pričom si môžete často všimnúť ich nevýrazné vykrojenie. Pätka a špička bývajú mierne širšie ako samotný stred lyží. Takáto úprava má zaručovať z končtrukčného hľadiska vyšiu rýchlosť a výbornú stabilitu. Môžete na nich dosahovať až závratnú rýchlosť 140 km/h.

Slalomové lyže

U slalomových lyží sa kladie predovšetkým veľký dôraz na celkovú točivosť, vodivosť a predovšetkým na zvládanie početných zákrut a zmien v smere lyžovania. Zásadný rozdiel oproti obrákovým lyžiam je predovšetkým v geometrii. Sú aj kratšie, aby sa s nimi mohlo lepšie manipulovať na svahu. Slalomové lyže majú rádius v rozmedzí 11 až 13 metrov.

Freestylové lyže

Sú špeciálne vyvinuté na to, aby sa na nich dali predvádzať rôzne triky a akrobacie. Pätky a špičky sú mierne zdvihnuté, aby sa triky vykonávali ľahšie. Rozoznávame tu dva druhy lyží, a to lyže na skoky a akrobatické lyže. Dôležitým faktorom pre prvý typ sú pružné špičky a vytočené pätky, taktiež aj vykrojenie, ktorým sa ľahšie začína oblúk.

Skokanské lyže

Ich charakteristickými vlastnosťami sú rýchlosť, pevnosť a perfektné vodivé vlastnosti, pričom oceníte určite aj ich dokonalú vyváženosť. Ich dĺžka by nemala presiahnuť veľkosť lyžiara či lyžiarky o viac ako 80 cm. Takéto lyže nemajú hrany a všetko je prispôsobené tomu, aby ste na nich mohli dosahovať skoky do výšok.

Bežky

Bežecké lyže sú veľmi ľahké a dlhé. Práve to sú ich charakteristické vlastnosti, pričom úzka kontaktná plocha so snehom zmenšuje celkový odpor a bežkovanie je tak menej namáhavé. Klasické bežky musia dokonale rozložiť váhu lyžiara a viazanie či topánky v nich musia dobre „komunikovať“ s pohybmi, ktoré vydávate.

Na trhu je veľké množstvo lyží a každé sú na niečo iné. V našom obchode Vám ponúkame taktiež rôzne modely, pričom záleží len na Vás, ako chcete lyžovať a následne podľa toho si vybrať lyže. Zásadnou vlastnosťou pre každé lyže je ich kvalita, odolnosť a pevnosť. Samozrejme, každé z nich majú aj svoje špecifické vlastnosti a tvar, ktorý umožňuje lepšiu manipuláciu s nimi. Taktiež treba pozerať aj na Vaše skúsenosti, ktoré ste nadobudli, respektíve ktoré ešte nemáte.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  31/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam