logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

<<  12/96 >>

Detské sedačky na bicykel uľahčia letnú cykloturistiku s deťmi

20.7.2021 10:49

https://www.suwisport.sk/

Pokiaľ chcete na bicykli voziť svoje dieťa, radosť z jazdy by ste mali mať obaja. Pred kúpou detskej sedačky na bicykel si ujasnite, či chcete mať svoju ratolesť umiestnenú vpredu, alebo vzadu a pri výbere konkrétneho modelu dbajte hlavne na bezpečnostné prvky výrobku.   

Pokiaľ veziete dieťa na bicykli, nepodceňte jeho pohodlie a s dieťaťom jazdite ešte opatrnejšie, než zvyknete jazdiť obvykle. Dieťa pred jazdou starostlivo pripútajte. Vysvetlite mu, prečo je dôležité, aby v sedačke sedelo pokojne a pred jazdou mu vždy nasaďte na hlavu detskú cyklistickú prilbu. Čo sa bezpečnosti týka, prilba na bicykel je podstatná rovnako, ako ochranné reflexné prvky. Na reflexné prvky preto nezabudnite tiež. A s dieťaťom na bicykli sa vyhnite príliš frekventovanej premávke a nepreceňujte svoje sily.  

Vpredu alebo vzadu?

Detské sedačky na bicykel sa umiestňujú vpredu alebo vzadu. Sedačka vpredu vyhovuje najmä kratšej jazde a zadná sedačka vyhovuje aj dlhším jazdám. Predná sedačka je určená pre deti do 15 kg, musí však byť vybavená bezpečnostnými pásmi a chráničmi brániacimi kontaktu nôh s kolesami bicykla. Jedná sa o dva hlavné bezpečnostné prvky výrobku, ktoré pri kúpe detskej sedačky majte na pamäti. Na zadnej sedačke môže sedieť dieťa s hmotnosťou do 22 kg. Na každom výrobku je vždy uvedená nosnosť sedačky - tento údaj si pri kúpe nezabudnite všimnúť. Výhodou sedačky vpredu je jednoduchšia komunikácia s dieťaťom počas jazdy, výhodou sedačky vzadu je dobrý výhľad dieťaťa a väčší priestor na sedenie. Ďalšou alternatívou je detský príves, ktorý je možné pripevniť za bicykel.       

Praktické doplnky

Ako si spríjemniť či zjednodušiť jazdu na bicykli? Praktickým doplnkom každého bicykla je cyklistický počítač. Moderné bezdrôtové cyklopočítače majú maximálne zrozumiteľné a dobre viditeľné displeje. A tie podsvietené, umožňujú čítanie aj v tme. Cyklistické počítače sledujú nielen rýchlosť jazdy, ale aj ďalšie parametre. Disponujú viacerými funkciami. Okrem aktuálnej rýchlosti informujú o priemernej rýchlosti a maximálnej rýchlosti, tiež o dĺžke jazdy. Cyklopočítače zaznamenajú nielen prekonanú vzdialenosť za konkrétny deň, ale načítavajú aj prejdenú vzdialenosť na bicykli celkovo. Tiež zaznamenávajú aktuálnu, priemernú a maximálnu kadenciu. Samozrejmosťou je informácia o momentálnej teplote vzduchu, dátume a čase. Čo sa časových funkcií týka, cyklistický počítač disponuje aj užitočnými stopkami a pokiaľ chcete vedieť aj to, koľko ste počas jazdy spálili kalórií, tento údaj na modernom cyklistickom počítači nájdete tiež.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  12/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam