logo
Nákupný košík02 / 43 33 00 54
Denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

<<  10/96 >>

Ako motivovať deti k bicyklovaniu

18.8.2021 11:17

https://www.suwisport.sk/

Radi športujete a chodíte s deťmi do prírody? Cyklistika je v rodinách s malými deťmi čoraz populárnejšia. Čím viac sa deti hýbu, tým lepšie sa môžu cítiť a zdravo vyrastať. Pohyb je pre deti vo vývine veľmi dôležitý - zlepšuje fyzickú zdatnosť aj psychickú odolnosť.

K rodičovským povinnostiam patrí nielen dobrá opatera, citové zázemie a vzdelávanie detí, ale aj schopnosť naučiť svojich potomkov plnohodnotne využívať voľný čas. Pokiaľ ste u svojich detí pobadali kladný vzťah k bicyklovaniu, snažte sa ich záľubu rozvíjať vhodnou motiváciou, no v prvom rade nepodceňte výber bicykla a ostatnej výbavy.   

Bicykel a výbava

Ako vybrať dieťaťu bicykel? Či vyberáte chlapčenský alebo dievčenský bicykel, model voľte vždy podľa veku a zrelosti dieťaťa, tiež podľa jeho výšky a hmotnosti. Je nutné, aby bicykel mal vhodnú veľkosť, dobre nastavené sedlo, riadidlá a pedále, aby sa vašej ratolesti dobre na ňom jazdilo. Správna poloha tela pri bicyklovaní je dôležitá kvôli komfortu, aj kvôli plynulému dýchaniu. Dieťa poučte o tom, aby si pred jazdou vždy skontrolovalo pneumatiky, brzdy a nastavenie sedla. Svojmu potomkovi na bicykel vyberajte odevy s reflexnými prvkami a nepodceňte ani prilbu. Tú však dieťaťu vyberte hmotnostne čo najľahšiu, ideálne s vetracími otvormi. Detská prilba na bicykel musí byť pod bradou riadne upevnená, aby sa pri páde z hlavy dieťaťu nezošmykla. A neopomeňte ani ostatnú ochrannú výbavu – nezabudnite na cyklistické okuliare, rukavice a chrániče.     

Bezpečné bicyklovanie

Dieťa, ktoré ide s bicyklom na verejnú komunikáciu musí ovládať základné pravidlá cestnej premávky. Musí poznať dopravné značky, fungovanie semaforov a tiež vedieť, kedy používať zvončeky na bicykle. Je dôležité, aby malý cyklista vedel, že bicyklovať sa má vždy vpravo, že iného cyklistu či chodca môže predbiehať len vtedy, ak je to bezpečné. Dieťa má vedieť, že pred cestou, na ktorej jazdia motorové vozidlá, je potrebné zastať, zísť z bicykla a cez komunikáciu prejsť peši, vedľa bicykla. Je dôležité, aby rozumelo tomu, prečo svojou jazdou nesmie ohrozovať seba, ani iných.  

Ako dieťa motivovať?

Nezabudnite, že bicyklovanie je aktivita, ktorá má dieťaťu prinášať radosť. Dieťa ako športovec sa profiluje až v zrelšom veku, preto v útlom detstve je dôležité iba to, aby malo k pohybu vybudované zdravé základy. Ak dieťa s bicyklovaním len začína, buďte k nemu ohľaduplní, trpezliví a láskaví. A pokiaľ chcete, aby vaša ratolesť rada športovala, buďte jej vzorom. Keď svojmu dieťaťu ukážete, že šport je zábavný, rado sa bude zabávať s vami. Deti prirodzene napodobňujú svojich rodičov a robia to, čo dospelí.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  10/96 >>

Poradňa
Dostupnosť
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X


SKI DEPOT

Poškodil sa Vám výstroj kvôli nedostatočnému ošetreniu po použití? Máme pre Vás riešenie ktoré Vám ušetrí kopec peňazí a problémov.
ZOBRAZIŤ VIAC

POISTENIE

Využite úrazové poistenie na hory a poistite seba aj svoj výstroj! Naša firma ponúka komplexné poistenie, s ktorým si lyžovačku užijete bez starostí.
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu a SEO optimalizácia od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam