logo
Nákupný košík

Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+

SUWISPORT PORADŇA

Lyže

Na trhu existuje hneď celá rada lyží, ktoré sú vhodné na konkrétny typ lyžovania.

Zjazdové lyže

Pre väčšinu ľudí sú známe len zjazdové lyže, ktoré sú azda najpoužívanejšie. Ich primárnym cieľom je dosiahnutie vysokej rýchlosti a zjazd svahu v čo najkratšom čase. Musia byť dostatočne vodivé a točivé, aby sa s nimi mohlo dať dobre manipulovať. Kladie sa tu dôraz aj na tlmenie nerovností. Charakteristickým znakom týchto lyží je aj ich tvar, pričom si môžete často všimnúť ich vykrojenie. Pätka a špička bývajú širšie ako samotný stred lyží. Takáto úprava má za následok lepší kontakt so snehom a lepšie ovládanie pri menších lyžiach.
Slalomové lyže

slalomových lyží sa kladie predovšetkým veľký dôraz na celkovú točivosť, vodivosť a predovšetkým na zvládanie početných zákrut a zmien v smere lyžovania. Zásadný rozdiel oproti zjazdovým lyžiam je predovšetkým v ich šírke, keďže sú oveľa užšie, tým pádom aj ľahšie. Takisto sú aj kratšie, aby sa s nimi mohlo lepšie manipulovať na svahu.

Trikové lyže

Sú špeciálne vyvinuté na to, aby sa na nich dali predvádzať rôzne triky a akrobacie. Pätky a špičky sú mierne zdvihnuté, aby sa triky vykonávali ľahšie. Rozoznávame tu dva druhy lyží, a to lyže pre skokyakrobatické lyže. Dôležitým faktorom u lyží pre skoky sú pružné špičky a vytočené pätky, taktiež aj vykrojenie, ktorým sa ľahšie začína oblúk.

 
Rýchlostné lyže

Tieto lyže dosahujú obvykle dĺžku 220 až 240 cm. Špička je veľmi úzka, skĺznica veľmi tenká a hrany nie sú ostré. Sú veľmi ľahké a môžete na nich dosahovať až závratnú rýchlosť 200 km/h.

 


Skokanské lyže

Ich charakteristickými vlastnosťami sú rýchlosť, pevnosť perfektné vodivé vlastnosti, pričom oceníte určite aj ich dokonalú vyváženosť. Ich dĺžka by nemala za žiadnych okolností presiahnuť veľkosť lyžiara či lyžiarky o 80 cm. Takéto lyže nemajú hrany a všetko je prispôsobené tomu, aby ste na nich mohli dosahovať skoky do výšok.

 


Bežky

Bežecké lyže sú veľmi ľahké a dlhé. Práve to sú ich charakteristické vlastnosti, pričom úzka kontaktná plocha so snehom zmenšuje celkový odpor a bežkovanie je tak menej namáhavé. Klasické bežky musia dokonale rozložiť váhu lyžiara a viazanie či topánky v nich musia dobre „komunikovať“ s pohybmi, ktoré vydávate.
Typov lyží je veľké množstvo na trhu. V našom obchode Vám ponúkame taktiež rôzne druhy, pričom záleží len na Vás, ako chcete lyžovať a následne podľa toho si vybrať lyže. Zásadnou vlastnosťou pre každé lyže je ich kvalita, odolnosť pevnosť. Samozrejme, každé z nich majú aj svoje špecifické vlastnosti a tvar, ktorý umožňuje lepšiu manipuláciu s nimi. Taktiež treba pozerať aj na Vaše skúsenosti, ktoré ste nadobudli, respektíve ktoré ešte nemáte. To je veľmi významný faktor pre výber konkrétnych lyží, pričom väčšinou sa odporúča, aby ste vedeli lyžovať klasickým spôsobom a potom si vybrali trebárs skokanské lyže, ako by ste to robili opačne.

 


SUWISPORT BRATISLAVA A KOŠICE

Najväčšie špecializované predajne
pre zjazdové lyžovanie na Slovensku

 Suwisport
Copyright © 2016 - www.suwisport.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Partneri - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM