<<  3/42 >>

Lyže pre deti

6.10.2014 13:08 | suwisport

Plánujete kúpu lyží pre Vaše dieťa? Hľadáte obchod, kde by mali dostatok detských lyží, ktoré by boli predovšetkým kvalitné, ale taktiež by zaujali aj oko detského lyžiara? SuwiSport je však jeden z mála obchodov a predajní, ktoré Vám ponúkajú práve takéto lyže a ktorý už preverilo kvantum spokojných zákazníkov.

Detské lyže – na čo si dávať pozor

Ak vyberáte detské lyže, je to o čosi špecifickejší výber, ako v prípade klasických lyží pre dospelých. Samozrejme, aj tu platia tie bežné zásady, ako je napríklad výber lyží podľa výšky dieťaťa. Obecne by sme mohli povedať, že lyže pre dieťa by mali byť o 10 až 20 cm menšie, ako je výška postavy dieťaťa. Väčšinou teda lyže siahajú malému lyžiarovi po bradu. Nikdy by ste nemali kupovať lyže pre dieťa s tým, že „veď ono do nich dorastie“. Nezabúdajte, že ani Vám sa by sa dobre nelyžovalo, ak by ste mali na zjazdovke o niekoľko desiatok centimetrov väčšie lyže, ako máte teraz. Deti na svahu robia na začiatku oblúčiky, pre ktoré je takmer nevyhnutné mať práve lyže maximálne po ich bradu. Inak by sa oblúčik nedal spraviť a časom by ich lyžovanie týmto spôsobom omrzelo, postupne by si nachádzali čoraz viac výhovoriek, prečo neísť na svah a prečo nelyžovať.

Určite si priority

Pre niektorých rodičov je veľmi dôležité, aby ich dieťa malo len značkové oblečenie či lyžiarske komponenty v domnienke, že práve ony mu zabezpečia komfort a skvelé jazdné vlastnosti. Predovšetkým u tých absolútne najmenších nevidieť žiadne rozdiely medzi jednotlivými lyžami. Väčšinou sú zamerané všeobecne, bez väčších rozdielov, čo sa týka ich jazdných vlastností. Určitá kategorizácia a určité rozdiely prichádzajú až s lyžami, ktoré sú od 120 cm. Tu už možno badať rozdiely v konštrukcii a v materiáloch, ktoré boli použité pri ich výrobe. Pre skúsenejších mladších lyžiarov sú určené napríklad lyže s dreveným jadrom, ktoré sú viac citlivé a spolu s výstuhami sa postarajú o skvelé jazdné vlastnosti pri lyžovaní.
 

Pri výbere detských lyží teda pozerajte najmä na samotné využitie lyží deťmi. Lyže sú určené práve pre nich a tomu musí byť všetko podriadené. Dbajte predovšetkým na správny výber veľkosti lyží a tiež aj na ideálny výber druhu lyží, ak sú určené pre väčšie dieťa. V ideálnom prípade sú lyže vyhotovené aj vo veľmi zaujímavom farebnom prevedení, ktoré upúta dieťa a ktoré si veľmi rýchlo obľúbi. Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  3/42 >>


Suwisport
Copyright © 2016 - www.suwisport.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Partneri - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM