logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  16/42 >>

Zjazdové lyže

27.9.2014 11:10 | suwisport

Zjazdové lyžovanie určite poznáte. Buď ste sa mu venovali už na začiatku alebo sa mu venujete aj dodnes. Na to, aby ste mohli lyžovať formou zjazdu potrebujete predovšetkým zjazdové lyže.

 

Lyže využijete na zjazdovke

Zjazdové lyžovanie sa uskutočňuje na zjazdovke, ktorá predstavuje upravenú trať. Väčšina lyží je určená práve na zjazdovku, predávajú sa pod označením „univerzálne“, pretože zjazdovku by mali zvládnuť každé z nich. Zjazdovka je skvelá vo svojich vlastnostiach pre začínajúcich lyžiarov. Začiatočníci sa tu naučia prácu s lyžami a celkovo s koordináciou jednotlivých častí tela tak, aby dosiahli vždy želaný efekt – zabrzdenie, zmena smeru jazdy alebo prípadné zrýchlenie, ak je to možné.

 

Ako charakterizujeme zjazdové lyže?

Zjazdové lyže sú určené predovšetkým na upravenú trať, čomu sú aj prispôsobené ich základné vlastnosti. Medzi tie zaraďujeme predovšetkým zvýšenú stabilitu. Tá je možná iba vtedy, ak sú lyže dostatočne široké a majú taktiež aj potrebnú dĺžku. Široké lyže však majú aj svoje nevýhody. Celkovo by sme mohli povedať, že čím užšie lyže, tým rýchlejšie na nich môžete jazdiť. Naopak, ak sú lyže príliš široké máte síce perfektnú stabilitu, ale jazdíte relatívne pomaly a tiež aj koordinácia s nimi a rýchla zmena smeru jazdy je negatívne ovplyvnená.

Zjazdové lyže sa vyrábajú pre malých lyžiarov, ale aj pre dospelých. Keďže majú rôzne parametre, môžete si ich plne prispôsobiť podľa Vašich predstáv. Ak neviete, ktoré by mohli byť vhodné práve pre Vás, nechajte si poradiť. Najlepšiu radu môžete nájsť u nás v predajni. Vždy sa však rozhodujte na základe vlastných skúseností, respektíve nenechajte sa ovplyvniť diskusnými fórami až na toľko, že si kúpite pre Vás celkom nevhodné lyže.

 

Ako sa rozhodnúť pri výbere lyží?

Pre mnohých lyžiarov je rozhodujúca najmä cena. Tak by to však nemalo byť a mali by ste sa rozhodovať predovšetkým na základe kvality a skúseností. Keďže sa na nich budete lyžovať pomerne dlhé obdobie a lyže si nekupujete povedzme každý rok, určite treba dbať najmä na jazdné vlastnosti, ktoré Vám dokážu ponúknuť. Cena je veľmi dôležitý ekonomický faktor, avšak váhu treba prikladať celkom iným atribútom.

Zjazdové lyže použil azda každý lyžiar. Väčšinou sa na nich učíme lyžovať alebo sa na nich lyžujeme neustále. Ich výber dokáže aj do budúcna ovplyvniť Vaše lyžovanie, štýl lyžovania či jazdné vlastnosti, ktoré budete od lyží očakávať. Zlým výberom však dokážete negatívne ovplyvniť Vašu celkovú chuť do lyžovania.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  16/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam