logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  6/42 >>

Zopár užitočných rád, na čo si dávať pozor pri kúpe nových lyží

20.8.2015 11:46 | suwisport

Pri výbere správneho lyžiarskeho výstroja lyže nevynímajúc, záleží na veľa faktoroch, ktoré rozhodnú o tom aký zážitok z lyžovania budete mať. Každému vrelo odporúčame ísť do špecializovanej predajne, kde Vám poradia skutoční odborníci. Správny predajca sa Vás v prvom rade spýta, aký ste lyžiar, aby zistil, aké lyže budú pre Vás tie najvhodnejšie. Ďalší krok je poskytnutie kompletných informácií zákazníkovi o vybranom produkte a prípadná konzultácia, či je Vaša súčasná lyžiarska obuv vhodná na použitie s novými lyžami. V cene lyží musí byť montáž viazania, kontrola stavunastavenie na Vašu lyžiarsku obuv ešte pred odovzdaním lyží zákazníkovi. Veľmi vhodné je doniesť si svoje lyžiarky, alebo si kupovať kompletný set čiže lyže s lyžiarkami súčasne. Nikdy si nekupujte nezmontované lyže, lebo automaticky strácate nárok na reklamáciu, vzhľadom na to, že ste kúpili iba súčiastky a nie kompletný produkt.

 

Ako si vybrať lyže

Lyže treba vyberať starostlivo a hlavne podľa toho na aký účel budú používané, tak aby sa Vám dostalo požadovanej radosti. Kúpiť si „lyže v akcii“ len preto, že majú dobrú cenu je nerozumné, nakoľko sa môže stať, že lyže môžu byť nevhodné pre váš štýl lyžovania.

Dnes existujú aj tzv. SMU modely, ktoré sú vyrobené špeciálne pre športové reťazce a snažia sa nahradiť originálny model z katalógovej modelovej rady renomovaného výrobcu. Tieto SMU lyže sú väčšinou ochudobnené o kľúčové technológie, niektoré sú dokonca vyrobené iba z plastu, alebo v nich boli použité zastarané technológie. Tieto lyže sa spravidla z časti podobajú na top modely sezóny, len sú výrazne lacnejšie, preto ak máte podozrenie, že Vám ponúkajú takýto model, vyžiadajte si originálny katalóg od výrobcu, kde je ponúkaný produkt popísaný aj s kompletnými parametrami konštrukcie. 

Pri výbere lyží veľmi záleží aj na váhe lyžiara, preto ak ste aj začiatočník, ale máte nad 90 kg lacné polyuretánové lyže budú pre Vás absolútne nevhodné, nevraviac o tom, že väčšina štandardných viazaní je pre jazdcov do 90 kg. Všetky dôležité informácie si aspoň letmo naštudujte dopredu, nakoľko vám predajca nemusí povedať všetko, či už z dôvodu neznalosti, čo je bohužiaľ ešte stále smutná bežná realita vo väčšine sieťových športových predajní, ale hlavne nemusí povedať celú pravdu, aby Vám tovar predal za každú cenu a človek ako laik ťažko bez príslušných znalostí rozpozná, o akú lyžu vlastne ide. Určite sa oplatí navštíviť špecializované predajne kde majú stabilný dlhoročný, fundovaný personál, nie brigádnika, ktorý pracuje v predajni 2 týždne aj s cestou. Budete mať oveľa väčšiu šancu, že získate pravdivé informácie, kvalitný predajný servis a poradenstvo na úrovni. Zrazu zistíte že lyžovanie môže byť oveľa lepšou zábavou, a zároveň Vaša lyžiarska technika sa posunie výrazne vpred.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  6/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam