logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  18/42 >>

Nohavice na lyžovanie - tepelný komfort a

2.6.2014 21:45 | suwisport

To maximum čo môžme urobiť pre naše teplo počas lyžovačky je zabezpečiť si kvalitné lyžiarske oblečenie. V tomto článku si povieme konkrétne o lyžiarskych nohaviciach. Aké parametre si všímať a ako vyberať.

Lyžiarske nohavice sú dôležitou súčasťou každej lyžiarskej výbavy. Investícia do lyžiarskeho oblečenia sa vám vráti v podobe sucha a tepla počas upršaného a chladného počasia. Nie je to len o nepriaznivom počasí na zjazdovke. Je to aj o fyzickej aktivite pri ktorej telo vyvíja energiu, ktorej výsledkom je pot. To najdôležitejšie čo si pri nich všímať je vodeodolnosť, vetruodolnosť, priedušnosť a izolácia.

Počas lyžovačky neraz spradnete alebo si sadnete na mokrú lanovku. Preto treba vyberať nohavice s optimálnymi parametrami. V množstve technických výrazov sa zákazník neraz stráca. Niet sa čomu čudovať. K väčšine lyžiarskeho oblečenia sú na etikete priradené dve čísla napríklad 10.000/8.000. Prvé číslo vyjadruje vodeodolnosť, druhé číslo priedušnosť. Vodotesnosť sa meria v mm Schmerber. čím viac mm, tým lepšia membrána. Uprednostnite číslo väčšie alebo aspoň rovné k 10.000 mm, aby ste ostali v suchu za každých podmienok. Ak sa venujete freeridu, teda trávite viac času v prašane, vyberte si vodotesnosť na úrovni 20.000 mm. Priedušnosť oblečenia je rovnako zásadná. Keď sme počas jazdy mokrí, začíname pociťovať chlad. Pot z tela musí byť preto odvádzaný efektívne. Pri nízkej hodnote priedušnosti dochádza k zadržaniu potu na tele, hromadí sa teplo a komfort sa značne znižuje. 

Pri kúpe nohavíc nezabúdajte ani na klasické atribúty, medzi ktoré radíme napríklad ich dĺžku. To by ste nemali podceňovať najmä u mladších detí, pri ktorých často mávnete rukou a očakávate, že budú nosiť aj dlhšie nohavice. Určite do nich dorastú, ale nie je to ideálny spôsob, ako ušetriť. Počas „dorastania“ sa nebudú cítiť vôbec príjemne a budú skôr hľadať všetky výhovorky, prečo na svah neisť a podobne. Je to však na Vašom rodičovskom rozhodnutí, čo si zvolíte. Platí to však pre všetkých, nielen pre deti, že by ste mali mať vždy adekvátne dlhé a široké nohavice k Vašej postave a veku.

Samotný strih sa môže líšiť, tu však príliš veľké odlišnosti nečakajte. Dôležité je aj spracovanie nohavíc. Rozhodne sa treba zamerať skôr na funkcie nohavíc ako na to, ktoré z nich Vás zoštíhľujú a naopak. Nohavice na lyžovanie predsa nemáte na sebe kvôli tomu, aby ste v nich vyzerali len dobre, ale preto, aby spĺňali svoje základné úlohy. Veríme, že ste sa správne rozhodli, ktoré nohavice sú vhodné pre Vás a prezriete si ich aj v našej ponuke.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  18/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam