logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  26/42 >>

Lyžiarske palice

30.1.2015 10:16 | suwisport

Lyžiarske palice sú užitočným pomocníkom. Ich praktickosť či už pri oškrabávaní snehu z lyžiarok alebo vypínaní z viazania je neoceniteľná.

Kedy však používať palice ?

Pri šmýkaných oblúkoch – napríklad pri základnom paralelnom oblúku, ktorý je alfou a omegou v technike lyžovania širokej lyžiarskej verejnosti – zapichujeme palice v úvode každého oblúka. Pomáhajú nám udržať pravidelný rytmus a stabilitu.

Pri karvingových oblúkoch, kedy zatáčate len preklopením lyže na hranu, palice máme a sú stabilizačným prvkom, ale nezapichujeme ich. Špecifikom je funcarving, teda karvingové oblúky na vnútornej lyži. Tu si palice na svah vôbec nezoberieme.

Dôležitým kritériom pri výbere palíc je ich samotná dĺžka. Tú zistíme buď výpočtom (telesná váha x 0,7) alebo v praxi otočením palice a uchopením tesne pod krúžkom. Ruka musí zvierať pravý uhol.

Pokiaľ máte príliš krátke palice, budete sa počas lyžovačky zbytočne hrbiť a nedodržíte správny lyžiarsky postoj. Ak sú naopak príliš dlhé, prenesiete vaše ťažisko príliš dozadu a neúmerne zaťažíte päty.

Dôležitými faktormi pri výbere palíc sú typ krúžku, tvar madla, pútko a váha pretože rozdiely sú aj tu.

Palice sa obvykle predávajú s jednoduchými krúžkami použiteľnými na upravených zjazdovkách. Ak ste fanúšikom freeridu a prašanu, budete asi chcieť investovať do krúžkov s väčším polomerom, ktoré po zapichnutí do prašanu zostanú na povrchu snehovej pokrývky.

Madlá sú väčšinou ergonomické kvôli uľahčeniu uchopenia do ruky a vyrobené su z protišmykových materiálov. Pútko je zvyčajne pripevnené k hornej časti madla. Správne zafixované pútko okolo zápästia prináša dodatočnú podporu pri zapichnutí palíc do snehu. I keď väčšina pútok je na paliciach napevno pripevnená k madlám, na trhu nájdeme aj palice od značky LEKI s prvým a jediným bezpečnostným systémom zapínania – Trigger S.

Viac bezpečnosti, vyšší komfort a lepší prenos síl sú dnes neprekonateľným výnosom. Značka LEKI patrí bez pochýb do svetovej špičky v oblasti zjazdových, bežeckých, trekingových palíc a športových rukavíc. Všetky jej produkty sa vyznačujú vysokou kvalitou, funkčnosťou a bezpečnosťou. Vývoj palíc, rukavíc a ďalšieho vybavenia prebieha v tesnej spolupráci so závodnou verejnosťou, horskými sprievodcami, predajcami a dodávateľmi, čo zaručuje, že výrobky sú naozaj funkčné a plnia požiadavky všetkých svojich užívateľov. LEKI má vo svojej ponuke niekoľko modelov. Stačí prísť a vybrať si.

Každá renomovaná lyžiarska značka Vám taktiež dokáže ponúknuť veľmi kvalitné a esteticky príťažlivé modely palíc, ktoré sú navyše dizajnovo zladené s aktuálnymi kolekciami lyžiarskeho vybavenia. U nás je to KERMA, ktorá dlhé roky vyrába lyžiarske palice v pestrých farbách aktuálnej kolekcie lyží DYNASTAR. Pre sezónu 2016/2017 KERMA opäť prináša novú, ešte veľkolepejšiu kolekciu z ktorej budete nadšení.


 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  26/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam