logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  4/42 >>

Lyžiarske helmy

19.12.2013 11:24 | suwisport

O dôležitosti prilby či helmy na svahu je článkov viac ako dosť, samotní lyžiari si však možné riziko stále neuvedomujú a riskujú tak svoje zdravie, ale aj zdravie svojich detí. Tie si veľmi rýchlo obľúbia lyžovanie bez tohto bezpečnostného prvku a veľmi radi sa budú na svahu preháňať iba v čiapke či v okuliaroch.

Na začiatok je vhodné vyskúšať viac typov a veľkostí prilieb. Existujú rôzne lyžiarske prilby ktoré majú možnosť nastaviť si respektíve prispôsobiť si veľkosť. Prilba by mala sedieť čo najpresnejšie. Test správnosti môžte jednoducho vykonať tak, že si prilbu nasadíte na hlavu, necháte si ju rozopnutú a zohnete sa. Nemala by spadnúť. Pri kúpe príliš veľkej prilby hrozí riziko rovnaké, ako keď by ste prilbu nemali na sebe vôbec. Preto venujte skúšaniu dostatočný čas a vráti sa Vám to v podobe komfortu a bezpečnosti na svahu.

Ventilácia lyžiarskej prilby

Ak sa povie ventilácia, mnohí si spomenú na neustále potenie pri nosení prilby. To však nehrozí, pokiaľ ju máte dostatočne a dobre odvzdušnenú. Väčšina prilieb má aerodynamický systém navrhnutý tak, aby vzduch dokonale prúdil aj cez prilbu. To má za následok menšie potenie a lepší komfort. Počet ventilačných otvorov je individuálny, väčšinou však nerozhoduje kvantita, ale skôr ich veľkosť a umiestnenie. Prilby sa vyrábajú z dvoch typov konštrukcií a to z ABS konštrukcie a z tvrdeného polystyrénu. 

Funkcie lyžiarskej prilby

Sú dve. V prvom rade je to bezpečnosť a v druhom je to estetika. Veľa ľudí odmieta nosiť prilbu a obhajujú si to tým, že sú vynikajúci lyžiari a im sa nič nestane. Omyl. Vám sa síce nemusí stať nič, ale na zjazdovke nie ste sami. Kedykoľvek do Vás môže niekto nabúrať a poškodiť tak vaše zdravie, preto nosenie prilby nepodceňujte. Zdravie máte len jedno. Čo sa týka estetiky, na trhu nájdeme rôzne modely líšiace sa farebným prevedením, tvarom či rôznymi komponentami. Objavujú sa aj štítové prilby, ktoré majú zabudovaný štít, teda lyžiarske okuliare nie sú potrebné. Vhodné sú najmä pre dioptrikov, pretože si pod štít pohodlne nasadia okuliare. Na svoje si prídu aj ľudia hľadajúci maximálny komfort. Pri helme, respektíve jej výbere, sa sleduje aj hmotnosť

Tak či onak, helma je veľmi dôležitá. Pri jej nákupe nezabudnite na lyžiarske okuliare ktoré musia sadnúť do výrezu prilby. Ak lyžiarske okuliare už máte, zoberte si ich so sebou. Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  4/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam