logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  38/42 >>

Lyžiarske prilby

11.2.2014 11:20 | suwisport

Prilby na lyžovanie sú dôležité pre každého, kto má rád svoje zdravie, váži si ho a chce si ho zachovať. Často však takýchto ľudí na svahoch nevidieť, radšej si dajú iba obyčajnú čiapku či kapucňu z bundy na hlavu a to je ich celá ochrana. Nie vždy to dopadne zle, ale ak by sa malo niečo stať práve Vám, prečo sa prilbou nepostarať aspoň o malú bezpečnosť?

Každá prilba je vyrobená podľa istých štandardov a zásad, ktoré sú prvoradé a ktoré sa dodržujú. Kvalitná prilba má viacero užitočných funkcií a je vyrobená z materiálov, ktoré vynikajú vo svojej odolnosti a ľahkosti. Väčšina lyžiarov však požaduje, aby prilba bola vzhľadovo, svojou farbou, podobná im ostatnému oblečeniu. To však pri páde nebude vôbec dôležité. Skôr by ste sa mali zamerať na bezpečnosť ako takú, mali by ste sa zaujímať o spomínané materiály a tak vedieť, čo dokáže a čo vydrží Vami zvolená prilba.

Pohodlie a komfort

Lyžiarska prilba by Vás mala chrániť najmä pred nárazmi do hlavy. Keďže ju budete nosiť počas lyžovačky niekoľko hodín denne, musí byť aj dostatočne pohodlná. O to sa stará napríklad výstielka vo vnútri prilby, ktorá by mala byť tak – akurát mäkká. Určite by ste sa v nej mali cítiť dobre, nemalo by Vás nič tlačiť a mali by ste si pri jej skúšaní povedať, že ste schopní v nej vydržať aj dlhšie ako len tých pár minút v predajni. Čo sa týka veľkosti, často vidíte pri prilbách nastavenie veľkosti. Určite však netreba očakávať, že prilbu si budete môcť zmenšovať a zväčšovať o niekoľko centimetrov. Je to skôr pre detailné nastavenie, kedy sa veľkosť zmeny pohybuje rádovo v milimetroch. Takto to neznie ako príliš veľká zmena, ak však máte pocit, že potrebujete len o kúsok väčšiu prilbu, môže to pomôcť. Dôležitými prvkami na prilbe sú aj otvory v podobe ventilačného systému. Niekedy sú na prilbe prítomné, inokedy je tento systém vyriešený iným spôsobom. Veľmi radi Vám v predajni povieme, ktorá prilba je vhodná pre Vás.

Doplnky

Čo však majú všetky naše prilby, sú chrániče uší. To pocítite ihneď na svahu. Keďže hovoríme o otvorenom priestranstve, vzduch prúdi oveľa rýchlejšie. Aj preto by ste mali svoje uši chrániť. Chrániče na nami ponúkaných prilbách Vás ochránia nielen pred prípadným prievanom, ale aj pred zranením. Často je prilba vyrobená tak, aby tvrdý materiál zasahoval aj do týchto oblastí a tak chránil Vašu hlavu ako celok. Taktiež sú dôležité aj prvky na zadnej strane prilby, ktoré neumožňujú okuliarom, aby spadali a aby nedržali spolu s prilbou.

Prilby sú veľmi dôležitým článkom v celkovej sústave ochranných doplnkov na lyžovanie. Často sa však neviete rozhodnúť, ktorá prilba je vhodná pre Vás a ktorú si kúpiť. Nevadí. Veľmi radi Vám s výberom pomôžeme a poradíme Vám, ktorá prilba je pre koho vhodná. Navštívte našu predajňu a my sa postaráme o Vašu spokojnosť.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  38/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam