logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  14/42 >>

Freestyle lyže - vybláznite sa na svahu do sýtosti

5.9.2014 09:18 | suwisport

Ako iste viete, lyže rozdeľujeme hneď na niekoľko typov a kategórií a to podľa toho, pre ktorý typ lyžovania sú určené. V tomto článku sa bližšie pozrieme na freestyle lyže, ktoré sú medzi mnohými obľúbené a čoraz viac ľudí ich začína vyhľadávať. Zo samotného názvu si už môžete sami domyslieť, že sú určené na lyžovanie bez akýchsi pravidiel, ktoré treba dodržovať a vo svojej podstate sú lyže určené pre všetkých tých, ktorí sa chcú diferencovať a chcú ukázať, čo je v nich. Ukázať to môžu prostredníctvom rôznych trikov, ale taktiež aj zdolaním náročného svahu spojeného s predvádzaním svojho často kaskadérskeho umenia. Na to všetko poslúžia freestyle lyže, ktoré Vám poskytujú more možností, ako lyžovať celkom iným a novým spôsobom.

Nemáte štýl – vymyslite si vlastný!

Freestyle lyže sú lyže určené na lyžovanie bez akéhokoľvek štýlu. K dispozícií máte skutočne vynikajúce lyže, ktoré Vás podržia aj v náročných situáciách a ktoré Vám dovolia to, čo by ste s mnohými inými robiť nemohli. V podstate nemajú hranice a ak máte pocit, že toto je už konečná a nemôžete si dovoliť s nimi viac, potom Vás opätovne presvedčia o opaku. Ukážte čo je vo Vás a lyže si rozhodne veľmi rýchlo obľúbite. 

Zjazdové lyžovanie nie je pre mnohých príliš lákavé, keďže po čase hľadajú cestičky, ako ho ešte viac vylepšiť či ako zmeniť niektoré rutinné pohyby. Nie vždy sa to však dá a nie vždy je tu priestor na to, aby ste niečo menili. Jednoducho niekedy prídete už na istú hranicu, kedy sa lyžovanie stáva rovnakým a Vy v ňom už nevidíte to potešenie a nadšenie, ako tomu bolo kedysi. V takom prípade sa obzeráte po alternatívach a freestyle lyžovanie môže byť jednou z nich.


 

Čo môžete robiť s freestyle lyžami?

Tak predovšetkým sú to skoky, ktoré sa s nimi dajú dokonale vykonávať na svahu na to určenom. Takýto svah je väčšinou priamo vhodný na freestyle lyžovanie alebo je neudržiavaný s množstvom vyvýšenín vhodných pre skoky a pre voľnú jazdu na svahu. Experimentovať sa dá s freestyle lyžami rôzne. Mnohí ich využívajú prevažne na spomínané skoky, iní zasa majú radi akúsi voľnosť na svahu, ktorú im tieto lyže umožňujú.

Freestyle lyže musia mať však potrebné jazdné vlastnosti na to, aby ste s nimi mohli vykonávať všetky tieto aktivity. Predtým, ako sa s nimi dostanete do vzduchu a budete s nimi chcieť robiť rôzne triky, musíte nabrať ideálnu rýchlosť, mať skvelý grip a taktiež sa s nimi aj dobre odraziť. To všetko musia dobré freestyle lyže spĺňať. Preto nesmú byť príliš široké ani úzke, taktiež by nemali byť príliš dlhé, ale dostatočné na to, aby ste s nimi udržali rovnováhu. Vo vzduchu musia byť dostatočne obratné a nesmiete sa s nimi pri trikoch obmedzovať.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  14/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam