logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  20/42 >>

Bezpečnosť lyžiarskych prilieb

25.8.2014 19:09 | suwisport

O bezpečnosti na svahu sa toho popísalo už mnoho. V zásade by sme tieto poznatky mohli zhrnúť tak, že bezpečnosť je veľmi dôležitá, pretože pri podcenení často dochádza k úrazom a tie sa nemusia skončiť vždy najlepšie. Aj preto by malo byť predovšetkým vo Vašom záujme, aby ste spomínanú bezpečnosť neustále zvyšovali a nevystavovali sa zbytočnému riziku. V tomto článku si povieme niečo viac o lyžiarskych prilbách, ktoré sú síce na svahoch nepovinné, avšak svoje miesto by mali mať u každého z Vás.

Bezpečnosť na svahu s lyžiarskymi prilbami je rozhodne vyššia, ako bez nich. Avšak nie každá prilba dokáže ochrániť lyžiara rovnako, čo vyplýva predovšetkým z použitých materiálov, z ktorých je vyrobená.

Prečo ju nenosíme?

Aj keď vieme o lyžiarskych prilbách, že podporujú a zvyšujú bezpečnosť na svahu, aj tak ich nenosíme. Jednoducho máme pocit, že nespadneme, respektíve ich nebudeme potrebovať. Často to však tvrdia predovšetkým tí, ktorí prilbu ešte nemali na sebe, respektíve majú minimálne skúsenosti s jej nosením. Naopak tí, ktorí nedajú na prilbu ani dopustiť, si rozhodne budú jej nosenie zastávať. Samotná prilba je veľmi pohodlná a po čase ju ani necítite na hlave. Keďže sú prilby ľahké, neobťažujú Vás pri lyžovaní a Vy sa naplno sústredíte len na rezanie zákrut či šantenie na svahu.

Z akých materiálov sa skladá?

Lyžiarska prilba je vyrobená z veľmi tvrdých a odolných materiálov, ktoré dokážu ochrániť Vašu hlavu pred nebezpečným úrazom pri náraze do tvrdých a ostrých predmetov. Práve materiály, z ktorých je vyrobená vonkajšia vrstva prilieb zodpovedajú za samotnú odolnosť. Keďže však technológie v poslednej dobe išli veľmi dopredu, odzrkadlilo sa to aj v prípade športových doplnkov, ako sú napríklad aj prilby. Samotné materiály sú síce tvrdé a odolné, čo sa od nich očakáva, ale taktiež sú aj veľmi ľahké a prilba tak nie je zbytočne preťažená. Má to vplyv predovšetkým na komfort.

Všetky lyžiarske prilby spĺňajú určité štandardy, ktoré sú dané smernicami. Rozhodne však aj tu nájdete mnohé prilby, ktoré sú oveľa kvalitnejšie a poskytujú Vám ešte väčší komfort. Medzi oveľa kvalitnejšie prilby patria napríklad prilby schválené komisiou FIS. Pri výbere prilby by ste si rozhodne mali dať záležať, ak zoberiete do úvahy fakt, že ju budete mať často aj niekoľko sezón po sebe. Ak totiž s prilbou niekam nenarazíte, často nemáte dôvod na to, aby ste ju vymenili za novú. Opak je pravdou. Ak sa bavíme o výmene prípadne o kúpe novej prilby, rozhodne dbajte aj na správny výber veľkosti prilby. Prilba by mala byť adekvátna veľkosťou k rozmeru Vašej hlavy, nikdy nie menšia ani väčšia. Odzrkadlí sa to neskôr nielen na bezpečnosti, ale tiež na komforte.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  20/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam