logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
denne od 10:00 do 20:00
Naše služby

BLOG

<<  29/42 >>

Ako vybrať bežky?

1.7.2014 15:54 | suwisport

Bežkovanie je rozhodne športová aktivita, pri ktorej sa nudiť nebudete a ktorá prináša so sebou aj výsledky na Vašom tele. Určite nechcete byť počas celého zimného obdobia len doma, ale chcete športovať a trochu sa aj hýbať. Samozrejme, bežky môžete vytiahnuť len vtedy, ak je dostatok snehu vonku, čo by však nemal byť počas zimy tak veľký problém na viacerých miestach. Čarovné na tejto aktivite je aj to, že ju vykonávate možno dva mesiace do roka. Tým sa na ňu ešte viac tešíte a je pre Vás rozhodne pozitívom, ak sú vonku už vhodné podmienky na bežky.

Pre každého z Vás

V zásade sú vhodné pre každého, či už začiatočníka, alebo aj pokročilého lyžiara. Treba len vedieť, ktoré vlastnosti sú pre Vás užitočné a na ktoré nemusíte príliš prihliadať. Výber budete mať tiež jednoduchší, pokiaľ navštívite špeciálnu predajňu kde vám určite s radosťou poradia. Bežecké lyže neslúžia len na šport či aktivitu, sú tiež skvelým prostriedkom na to, aby ste spoznali svoje okolie aj iným spôsobom. Príroda sa dá spoznať nielen prostredníctvom chôdze či turistiky, ale tiež aj na bežkách.

Ktoré parametre sledovať?

Platí to v prípade zjazdových lyží, ale tiež aj pri bežkách. Niektoré parametre a vlastnosti sú spoločné, ktoré musíte sledovať a podľa nich si lyže vyberať, ale niektoré sú aj charakteristické výhradne pre bežky. Spoločnými sú napríklad dĺžka lyží, ktorá ovplyvňuje jazdu a jazdné vlastnosti. Všeobecne by mali byť bežky relatívne dlhé, pričom nezáleží na ich manévrovateľnosti, ktorá je práve veľkou dĺžkou znemožňovaná. Ak sa hovorí o zjazdových lyžiach a o ich dĺžke, mali by byť okolo brady samotného lyžiara, v prípade bežeckých lyží je to inak. Tie by ste si mali kupovať tak dlhé, aká je výška Vašej postavy. Ak by ste si aj kúpili väčšie, v zásade to nevadí a kvalitu Vašej jazdy by to nemalo určitým spôsobom rapídne znížiť. Všetko závisí od terénu, kde budete bežky využívať. Tomu musíte prispôsobiť aj samotné lyže. Taktiež je dôležitý aj jazdný štýl, ktorý preferujete. Vždy je teda lepšie, ak už máte dopredu určitú predstavu o tom, kde a ako budete lyžovať. Horšie je to však u začiatočníkov, ktorí ešte poriadne nevedia, ktorý druh lyžovania je pre nich vhodný a predstavu, samozrejme, nemajú veľmi konkrétnu.

 

 

 

 

 

Sú aj ďalšie druhy

Na trhu však existujú hneď viaceré kategórie bežeckých lyží, ktoré slúžia na uľahčenie pri výbere a lepšiu orientáciu v týchto lyžiach. Rekreačné bežky tvoria azda najrozšírenejšiu kategóriu z nich. Oddychové tempo je charakteristické pre týchto bežkárov, ktorí si bežkovanie skutočne užívajú a nejde im o súťaženie. Sú radi za bežky, pretože robia niečo pre svoje telo aj počas zimného obdobia, kedy väčšina ľudí len oddychuje a povaľuje sa. Fitness bežky by sme tiež pokojne mohli zaradiť medzi rekreačné bežky, keďže majú účel práve v nahrádzaní fyzickej aktivity, ktorú nie je možné vykonávať počas zimného obdobia.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  29/42 >>


PREDAJNE LYŽÍ

Najväčšie špecializované predajne lyžiarskeho výstroja na Slovensku v Bratislave a Košiciach
ZOBRAZIŤ VIAC

PREDAJŇA BICYKLOV

Najväčšia špecializovaná predajňa detských bicyklov na Slovensku, na ploche takmer 500 m²
ZOBRAZIŤ VIAC

SERVIS

Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
ZOBRAZIŤ VIAC

BAZÁR

U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
ZOBRAZIŤ VIAC

© Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba eshopu

Všetky práva vyhradené - www.lyzovacka.eu
Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam