logo
Nákupný košík

Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+


SUWISPORT PORADŇA

Lyžiarske prilby

Lyžiarske prilby sa stali pevnou súčasťou výstroja každého správneho lyžiara. Stali sa bezpečnostným prvkom, ktorý však mnohí stále podceňujú. Minimálne však na svoje deti by ste si mali dávať väčší pozor a mali by ste dbať na ich bezpečie. Preto je dobré, ak aspoň im kúpite prilbu, ktorá ich dostatočne ochráni pred prípadným nárazom a teda budete mať aspoň akú – takú istotu.

Vlastnosti lyžiarskej prilby

Poďme si však napísať niečo k samotným vlastnostiam prilby, ktoré sú veľmi dôležité. V prvom rade by vám mala prilba dobre sedieť na hlave. Rozhodne si nekúpte takú, ktorá je vám väčšia alebo príliš malá a veľmi vás na hlave tlačí. V našom obchode ponúkame prilby, ktoré sa štandardne dajú nadstaviť o pár milimetrov či centimetrov, aby ste si ju teda vedeli možno aj časom prispôsobiť. Určite je dôležité aj to, aby vás samotná prilba netlačila i keď budete mať veľkosť, akú potrebujete.


Dôležitá je výstelka, ktorá sa nachádza vo vnútri prilby. V našej ponuke sa nachádzajú prilby, ktoré majú túto výstelku antibakteriálnu a čo je možno ešte podstatnejšie, je aj vymeniteľná a teda aj vyberateľná. Po pár sezónach alebo možno aj po jednej sezóne sa vám tento fakt a možnosť určite zíde. Na každej prilbe si však všimnete jej dizajn a otvory, ktoré ju zdobia. Tie tam nie sú len tak náhodou, ale plnia funkciu ventilácie vzduchu. Samozrejme, niektorá prilba ich má viac iná zasa menej. Štandardom aj u nás sú prilby, ktorých počet otvorov sa pohybuje približne okolo čísla desať a aj viac. Tieto otvory majú za následok optimálny prísun vzduchu do prilby. Ďalšou vlastnosťou je polstrovanie uší. To v praxi znamená, že si ho môžete dať preč alebo inak uchytiť v prípade, že je vonku dostatočne veľa stupňov a vám už tak nie je príliš zima. Veľmi praktické riešenie, aby ste sa na tvári a na hlave príliš nepotili. Prilby, ktoré ponúkame majú samozrejme aj držiaky na okuliare. Predpokladá sa, že lyžiar s prilbou bude mať aj tento ďalší doplnok a tak si môže okulire bezpečne prichytiť o tento držiak, ktorý sa nachádza v zadnej časti prilby. Podstatné je aj uchytenie, ktoré je veľmi dôležité. Naše prilby, ktoré máme v ponuke, majú veľmi jednoduché zapínanie, ktoré sa dá zvládnuť aj jednou rukou. Určite je však oveľa dôležitejšie, aby sa vám prilba sama alebo nejakým nárazom nerozopla. Polstrovaný remienok je navrhnutý tak, aby Vás neobmedzoval pri lyžovaní a v podstate si ho ani neuvedomujete.
Podľa akých kritérií si vybrať prilbu na lyžovanie

Prilba je základ k bezpečnosti pri lyžovaní. Poznáme veľa druhov a typov, pre začiatočníkov si pozerajte skutočne bezpečnejšie prilby a to platí aj pre deti, kde je ochrana takisto zvýšená. Čo sa týka dizajnu prilby, aj ten je iný pri každej prilbe. Pre náročnejších je možné aj iné povrchové spracovanie ako napríklad potiahnutie kožou, alebo drahšie kamienky Swarovski elements. Samozrejme, aj pre takýchto zákazníkov máme na výber hneď niekoľko variantov. Pevne veríme, že budete s našou ponukou spokojní a vyberiete si ten najvhodnejší variant práve pre vás.

 
SUWISPORT BRATISLAVA A KOŠICE

Najväčšie špecializované predajne
pre zjazdové lyžovanie na Slovensku

 

Suwisport
Copyright © 2016 - www.suwisport.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Partneri - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM