logo
Nákupný košík

Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+


SUWISPORT PORADŇA

Detské lyžiarske oblečenie

Oblečenie v lyžovaní je veľmi podstatné. Predsa nechcete, aby vám bolo zima alebo aby ste nachladli len kvôli tomu, že ste slabo oblečení. A to platí ja pre vaše deti. Možno niektoré vám to ani nepovedia avšak môžete si niekedy domyslieť, že im vôbec nie je teplo a že by potrebovali ešte nejakú vrstvu oblečenia.

V našom obchode ponúkame oblečenie aj pre tých najmenších. Samozrejme, vyberáte im ho vy, rodičia, avšak aj deťom sa musí páčiť na prvý pohľad. A práve na to sa zameriavame. Je potrebné, aby oblečenie pre ne bolo lákavé, aby sa im páčilo a zasa pre vás je podstatné, aby bolo dostatočne kvalitné.


Čo znamená kvalita oblečenia?

Každý kvalitu pozná, ak by si oblečenie mohol chytiť a vyskúšať materiál, z ktorého je vyrobené. Ďalšou možnosťou je, aby ste si ho vyskúšali. Samotná kvalita pre mnohých však znamená len to, že vás oblečenie uchráni od zimy, ktorá je vonku a ktorú možno zažívate pri lyžovaní. Pre niektorých je však podstatné aj to, aby oblečenie bolo nepremokavé. Ak sa teda stane, že lyžiarsku bundu alebo lyžiarske nohavice či čokoľvek z oblečenia si dáte na seba aj vtedy, keď sneží, čo je normálny jav pri lyžovaní alebo aj keď prší, zväčša ak sa nevydarí počasie na lyžovačke, potom určite nechcete, aby ste premokli do nitky. Oblečenie samozrejme dokáže vode zabrániť len čiastočne a pokiaľ budete v takomto počasí príliš dlho vonku, môže sa stať, že budete aj mierne mokrí avšak nie tak, ako keby na sebe máte len obyčajnú bundu či obyčajné nohavice.

 
Aké sú vhodné lyžiarske nohavice pre deti?

Ak hovoríme o oblečení, okrem bundy sú veľmi podstatné aj nohavice. Väčšinou sa pre deti nevyrábajú klasické nohavice po pás, ale skôr také, kedy má vaše dieťa celý chrbát zakrytý. To v praxi znamená, že mu nemôže studený vzduch prenikať na tieto miesta a chrbát má v teple zakrytý. Určite je dôležité aj zapínanie samotných nohavíc. Tie sa väčšinou zapínajú na zips, kedy zips zvykne siahať od hrudníka až po pás. Nohavice nemusia vášmu dieťaťu vždy dobre a dokonale sedieť na tele. Bežne v praxi využívame opasky, ktoré nám dovoľujú nosiť aj nie príliš najtesnejšie nohavice. To platí aj u detských nohavíc, ktoré dokážete opaskom pritiahnuť na požadovanú veľkosť. Niektoré majú ešte k tomu alebo namiesto toho aj traky, ktoré boli hitom spred pár desiatok rokov. Pre deti sú však veľmi vhodné, keďže neexistuje možnosť spadnutia nohavíc dolu alebo ich uvoľnenia. Okrem toho zvyknú byť v oblasti kolien aj rôzne výstuže, ktoré chránia práve túto časť tela od nárazov a od zbytočných modrín, keďže deti zvyknú veľmi často padať nielen na svahu. Celé nohavice zvyknú byť dizajnované aj do nejakého štýlu a pokiaľ má vaše dieťa rado nejakú rozprávku či motív, nie je problém si také zaobstarať. V našej ponuke sa však nachádzajú skôr jednoduchšie motívy čo sa týka vizuálu, avšak kvalita je na vysokej úrovni. Výplň takýchto nohavíc tvorí zväčša perie a prachové perie, ale stretnete sa aj s inými materiálmi, ktoré zabraňujú, aby sa teplo dostalo von. Mali by byť však dostatočne priedušné.

 
SUWISPORT BRATISLAVA A KOŠICE

Najväčšie špecializované predajne
pre zjazdové lyžovanie na Slovensku

 

Suwisport
Copyright © 2016 - www.suwisport.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Partneri - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM