<<  9/42 >>

Lyžiarska obuv

16.10.2014 10:09 | suwisport

Vyberáte si lyžiarske topánky? Neviete sa rozhodnúť, ktoré z nich by boli vhodné pre Vás? Veľkosť, šírka skeletu, flex index – sú to všetko pre Vás atribúty, ktorým ste doposiaľ nevenovali príliš pozornosti? Nevadí, v tomto článku Vám poradíme, ako na výber lyžiarskych topánok. Ak nechcete svoj výber oľutovať, rozhodne sa poraďte s predajcom alebo využite rady odborníkov, ktoré Vás dovedú k vhodným lyžiarskym topánkam.

Zásadná je najmä veľkosť a šírka topánky

Azda tým najdôležitejším kritériom je veľkosť topánky. Ľudia majú tendenciu vyberať si až príliš veľké topánky, ktoré nie sú určené na ich veľkosť nohy. Zásadnou chybou je zlý odhad veľkosti našej nohy, respektíve jej nepresné odmeranie. Okrem dĺžky treba merať aj šírku, čo mnohí podceňujú. Väčšina ľudí si vyskúša lyžiarske topánky v obchode a následne povie, že sú im príliš tesné. Požadujú teda väčšiu veľkosť, čo je však chybou. Vnútorná výstelka, ktorá sa nachádza v lyžiarke, stratí až 40% svojho objemu počas prvých 10-tich lyžiarskych dní. To znamená, že lyžiarska topánka bude „väčšia“ povedzme po prvej lyžovačke. Ak Vám je na predajni lyžiarska topánka mierne tesná, pravdepodobne ste si vybrali vhodnú veľkosť, čo sme usúdili na strate objemu vnútornej výstelky.

Okrem dĺžky a šírky chodidla je nutné zohľadniť aj ďalšie faktory pri výbere lyžiarskej topánky. Môžu to byť napríklad výrastky, problémy s členkom alebo achilovkou, ale aj obvod lýtok, ktorý môže byť väčší, ako je bežné. Skúšať by ste mali topánky tak dlho, až kým sa nedostanete k tej „ideálnej“. Žiadna menšia bolesť sa nepripúšťa, pretože v topánkach sa musíte cítiť absolútne komfortne.

Vyberte si vhodný flex index

Flex znamená tuhosť. Tuhosť lyžiarky je závislá na tom, aký ste skúsený lyžiar. Flex sa pohybuje čo sa týka lyžiarok pre dospelých od 60 do 160. Čím vyšší flex, tým pevnejší skelet ale aj vnútro lyžiarky tzv. papuča. Základným pravidlom aj keď ste začiatočník je to, aby nebol flex nižší ako je Vaša hmotnosť. Bez ohľadu na skúsenosti by mal flex spolu s váhou stúpať.

Nikdy by ste však svoje skúsenosti nemali preceňovať a vždy by ste si mali lyžiarky vyberať podľa Vašich skutočných skúseností. Iba tak sa dopracujete k jazdným vlastnostiam, ktoré skutočne potrebujete a ktoré sú k lyžovaniu na Vašej úrovni nevyhnutné. Nezabúdajte na to, že lyžiarky sú najdôležitejšou súčasťou lyžiarskeho výstroja! Vyberajte si lyžiarky z našej ponuky a presvedčte sa o ich kvalite na vlastnej koži.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  9/42 >>


Suwisport
Copyright © 2016 - www.suwisport.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Partneri - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.suwisport.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM